بسیج شهریار

تحقق اقتصاد مقاومتی توسط بسیج شهریار:

نقش پررنگ بسیج شهریار در تحقق اقتصاد مقاومتی / از محرومیت زدایی تا رشد مشاغل کوچک توسط بسیج شهریار/ حضور مستمر گردانهای سایبری بسیج در فضای مجازی

شاید کمتر کسی به گوشش رسیده باشد که یک بسیجی در شهرستان شهریار ایده خلاقانه‌ای برای فروش محصولات خانگی ارائه کرده باشد و با این ایده بتواند محصولات خانگی که توسط بانوان این شهرستان تولید و آماده می‌گردد را به بازار مصرف برساند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، بسیج شجره‌ طیبه‌ای تنومند است که هر شاخه آن بازوان تنومندی برای حفظ اسلام و انقلاب اسلامی است و بسیج شهرستان شهریار نیز با اقدامات قابل توجه خود نقش خوبی در پربار کردن درخت انقلاب ایفا کرده است.

شاید کمتر کسی به گوشش رسیده باشد که یک بسیجی در شهرستان شهریار ایده خلاقانه‌ای برای فروش محصولات خانگی ارائه کرده باشد و با این ایده بتواند محصولات خانگی که توسط بانوان این شهرستان تولید و آماده می‌گردد را به بازار مصرف برساند.

یکی از هزاران نمونه از این بسیجیان که توانسته با وام قرض الحسنه بسیج شهریار این فعالیت را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام دهد خانم بیداری است. خانم بیداری با استفاده از وامی که از بسیج دریافت کرد توانست محلی را برای فروش و عرضه محصولات غذایی خانگی با نام "بیگم" تهیه کرده و محصولاتی نظیر میوه خشک، ترشیجات، سبزی خشک، مربا، شوریجات و انواع رب را که توسط بانوان شهرستان شهریار تولید می‌گردد را با بازاریابی که برای این محصولات انجام داده به صورت مستقیم عرضه کند.

بسیج شهریار

بسیج شهریار

بسیج شهریار

آری این یک فرصت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است تا مشاغل کوچک خانگی نیز بتوانند در توسعه کسب و کار و تولید محصولات مناسب قدم برداشته و مفید باشند.

از جمله اقداماتی دیگر بسیجیان شهرستان شهریار در راستای تولید محصولات تبدیلی می‌توان به آقای آهی اشاره کرد که این بسیجی با استفاده از ظرفیت بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی توانست با خرید یکدستگاه میوه خشک کن و نصب آن در فضایی کوچک، کارهای بزرگی برای تولید انجام دهد.

آقای آهی که با نام "سیبالو" محصولات خود را عرضه می‌کند توانست ازظرفیت شهرستان شهریار که به قطب میوه کشور معروف است استفاده کرده و میوه‌های خشک شده که قیمت بالاتری در بازار فروش دارند را تولید، بسته بندی و عرضه کند.

بسیجیان شهرستان شهریار در زمینه نگارش و تدوین کتب فرهنگی نیز دستی بر آتش دارند به نحوی که با نگارش زندگینامه و یا بیان داستانی از شهیدان این شهرستان توانسته‌اند در زمینه معرفی سیره شهدا گام برداشته و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه‌دارند.

بسیج شهرستان شهریار  دارای بدنه علمی قوی می‌باشد به طوریکه جامعه تحصیلکرده بسیجی این شهرستان آماری خیره کننده داشته و بالغ بر ۱۳ هزار نفر از بسیجیان این شهرستان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

بسیج شهریار نه تنها در عرصه های دفاعی و امنیتی خوش درخشیده، بلکه گروه‌‌های جهادی این شهرستان که همگی از تحصیلکردگان جامعه هستند توانستند با حضور در مناطق محروم کشور به ساخت مساجد و خانه برای محرومان و کم بضاعتان اقدام کرده و برگ زرین دیگری بر سینه بسیج و بسیجیان شهرستان شهریار باشند.

بسیج شهریار عرصه حضور خود را در جامعه محدود به اقدامات نظامی نکرده و با فعالیت چشمگیر در فضای مجازی نیز در این عرصه اقدامات قابل توجهی را انجام داده که به عنوان  نمونه میتوان به ایجاد و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگی و تولید محتوای مفید، مذهبی و کاربردی در این زمینه اشاره کرد.

 

بسیج شهریار بسیج شهریار بسیج شهریار بسیج شهریار بسیج شهریار بسیج شهریار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.