کریمی

نماینده‌ای که هزینه‌های بسیاری انجام می‌دهد، نمی‌تواند نماینده خوبی باشد

عضو جبهه پیروان خط امام گفت: نماینده‌ای که در انتخابات هزینه‌های بسیاری انجام می‌دهد، نمی‌تواند وظایف خود را انجام دهد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،احمد کریمی اصفهانی عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره اهمیت شفافیت مالی و نقش آن در سلامت انتخابات گفت: چطور می‌شود که یک نماینده با حقوق و درآمد تقریبا جزئی که برای آن در نظر گرفته شده چگونه است که با صرف هزینه‌های بسیار وارد میدان انتخابات می‌شود. آیا این هزینه‌ها برای جبران برخی مسائل و یا رانت است و یا خیر.

او ادامه داد: در حوزه شفافیت دو مسئله مطرح است؛ نخست اشکال بر قانون وارد است که در رابطه با تبلیغات محدودیت‌هایی داشته باشد و نماینده مانند اروپا هزینه کردن خود را بر مردم تحمیل نکند بلکه با تخصص و کارآیی و انقلابی بودن جای خود را باز کند. برخی مواقع می‌بینیم که عده‌ای از افراد قصد دارند مانند اروپایی‌ها با تبلیغات چشم مردم را پُر کنند، طبیعی است که چنین نماینده‌ای نمی‌تواند در مجلس جای داشته باشند.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: به نظرم نماینده‌ای که در انتخابات هزینه‌های بسیاری انجام می‌دهد، شک دارم که بتواند وظایف نمایندگی خود را به خوبی انجام دهد.

او افزود: مطلب بعدی این است که یک فرد  چطور می‌تواند این همه هزینه را تامین کند. برخی از نامزد‌ها می‌گویند طرفداران آن‌ها این هزینه‌ها را تامین می‌کنند. در این صورت باید مشاهده کنیم که طرفداران یک فرد با چه انگیزه‌ای این هزینه‌ها را انجام می‌دهد. البته برخی از آن‌ها طرفدار هستند که در هنگام انتخابات هزینه می‌کند تا پس از انتخابات از او استفاده کند که این مسئله هم جای  اِن قُلت دارد.

کریمی اصفهانی در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌ها و دوره‌های قبلی هم این مسائل بیان می‌شد که فردی که برای تبلیغات هزینه می‌کند نحوه و چگونگی این هزینه‌ها مشخص شود. این باید مبنایی شود تا شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ها تجدید نظر کند. در واقع این‌ها مواردی است که از سوی قانون گذار مغفول مانده است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.