سلیمانی

سلیمانی:

نمایندگان مجلس به وزیری که در فتنه ۸۸ فعال بوده با قاطعیت رای اعتماد ندهند

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی گفت: اگر نمایندگان به کسانی که در فتنه حضور داشته رأی اعتماد بدهند این خسارتی است که مجلس به کشور زده است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از تسنیم، محمد سلیمانی نماینده مجلس نهم شورای اسلامی درباره وزرای پیشنهادی دولت به مجلس، اظهار کرد: این ۳ وزیر پیشنهادی قبلاً به مجلس نهم هم معرفی شده بودند که نمایندگان به آنها رأی اعتماد ندادند.

وی اضافه کرد: مجلس نهم به وزرای پیشنهادی دولت رأی بالای ۲۷۰ دادند که در تاریخ رأی اعتماد مجلس به وزرا کم‌سابقه بود اما این ۳ وزیر رأی نیاوردند.

نماینده مجلس نهم در مجلس با تأکید بر اینکه این ۳ وزیر در فتنه حضور فعال داشتند، تصریح کرد: این ۳ وزیر حاضر نشدند که از مواضع خود کوتاه بیایند و از گفتن کلمه فتنه ابایی نداشتند و از فتنه‌گران حمایت می‌کردند.

سلیمانی با بیان اینکه این ۳ وزیر کار‌آمدی لازم را برای تصدی وزارتخانه ندارند، خاطرنشان کرد: دولت یک فرد امنیتی را برای وزارت فرهنگ معرفی کرده و برای وزارت آموزش و پرورش مهندسی را معرفی کرده که هیچ آشنایی با این وزارتخانه ندارد.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده که وزیری که از مجلس رأی نگرفته و بعداً آمده و از مجلس رأی گرفته سرنوشتش به استیضاح ختم شده مانند فرجی‌دانا که در مجلس ششم برای تصدی وزارت علوم معرفی شد که رأی نیاورد اما در مجلس نهم رأی آورد اما در نتیجه پس از مدتی استیضاح شد.

سلیمانی با بیان اینکه مجلس در آزمایش سختی قرار گرفته است، گفت: نمایندگان با رأی خود مشخص خواهند کرد که آرایش مجلس چگونه است و اگر نمایندگان به کسانی که در فتنه حضور داشته رأی اعتماد بدهند این خسارتی است که مجلس به کشور زده است.

نماینده مجلس نهم تصریح کرد: اگر نمایندگان با قاطعیت برخورد کنند و از دولت بخواهند که افراد شایسته‌ای را به مجلس معرفی کند نشان می‌دهند که مجلس یک مجلس انقلابی است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.