نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

توضیحات رئیس اداره محیط زیست شهریار پیرامون:

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی/ در سطح بهترین مراکز حیوانات به آنان محبت می‌شود!!

مدتی است که پسر جوانی با انتشار تصاویر نگهداری از دو قلاده گربه‌سان شیر و ببر بنگال در محیط منزل ویلایی خود در حوالی شهریار حاشیه ساز شده است.

.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، مدتی است که پسر جوانی با انتشار تصاویر نگهداری از دو قلاده گربه‌سان شیر و ببر بنگال در محیط منزل ویلایی خود در حوالی شهریار حاشیه ساز شده است.

انتشار تصاویری از نگهداری دو قلاده گربه‌سان شیر و ببر بنگال در محیط خانه‌ای ویلایی در حوالی شهریار واکنش‌هایی را در فضای مجازی به دنبال داشته است.

واقعیت ماجرای از این قرار است که پسر جوانی با نام و شهرت علیرضا شرفی هدف از نگهداری این دو قلاده گربه‌سان را حفاظت از حیوانات و تغییر فرهنگ رفتار مردم با آن بیان کرده و مدعی است که محل نگهداری این شیر و ببر، با استانداردهایی بالاتر از بهترین باغ وحش‌های دنیا قابل رقابت بوده و در سطح بهترین مراکز تحقیقاتی حیوانات به آنان محبت می‌شود!!!

در همین راستا محمودرضا سعید پور رئیس اداره محیط زیست شهریار در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری راه مبین بیان داشت: با بررسی‌های صورت گرفته توسط همکاران ما، محل نگهداری این دو قلاده شیر و ببر بنگال در حوالی صالح‌آباد ملارد گزارش شده است و ظاهراً چند ماه پیش این دو قلاده گربه‌سان توسط شرکت وارد کننده ببر بنگال به فردی با نام شرفی واگذار شده و از شروط این نگهداری موقت، انتقال آنان به باغ وحش بوده است.

رئیس اداره محیط زیست شهریار گفت: با توجه به حساسیت موضوع نگهداری این نوع از حیوانات در محیط‌های مسکونی، تأکید سازمان محیط زیست بر این است که هرچقدر هم محل نگهداری خوب باشد، بازهم آن محل، مرکز نگهداری حیات وحش نبوده و استانداردهای آن رعایت نمی‌شود و حیوانات مورد بحث در شرایط متعارف مورد تأئید سازمان حفاظت محیط زیست نگهداری نمی‌شوند.

سعید پور در پاسخ به سوال خبرنگار راه مبین پیرامون تمهیدات سازمان حفاظت محیط زیست برای انتقال این گربه‌سانان به باغ وحش گفت: قطعأ این دو قلاده شیر و ببر باید به یک مکان مناسب‌تر که شاید یک باغ وحش و یا یک مرکز نگهداری حیات وحش دارای مجوز از سازمان محیط زیست باشد منتقل شوند که البته باغ وحش شرایط و استانداردهای بهتری را در خصوص نگهداری این نوع از حیوانات دارا می‌باشد.

 

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

نگهداری شیر و ببر در منزل مسکونی شهریار

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.