خاتمی

نیرو‌های مسلح بازوی اجرایی حاکمان عادل برای ایجاد و برقراری امنیت هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن جرات حمله و جنگ نظامی با ایران را ندارد و در شرایط فعلی به جنگ اقتصادی روی آورده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در جمع دانش‌پژوهان چهارمین دوره رزم مقدماتی مشترک درجه داری ارتش، با اشاره به ماموریت‌های ارتش از نگاه حضرت امیرالمومنین، اظهار داشت: امام علی (ع) چهار وظیفه برای نیرو‌های مسلح در نظر گرفته که از آن‌ها می‌توان به ایجاد امنیت برای مردم، مایه زینت حاکمان، مایه عزت دین و راه ایجاد امنیت جامعه اشاره کرد.

وی نیرو‌های مسلح را بازوی اجرایی حاکمان عادل برای ایجاد و برقراری امنیت دانست و خاطرنشان کرد: نیروی مسلحی که دارای دو ویژگی دین باوری و حضور دین در زندگی باشد، زینت دین محسوب می‌شود. نیروی مسلحی می‌تواند در تراز جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد که دین‌دار و خداباور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در شرایط فعلی به جوانان بویژه نیرو‌های آینده ارتش و نیرو‌های مسلح تاکید می‌شود که اجازه ندهند شبهاتی برای آن‌ها باقی بماند و با گفتمان با روحانیون به رفع شبهات خود بپردازند.

آیت‌الله خاتمی گفت: از نگاه امام علی (ع) در نهج البلاغه نمونه بارز دین‌باوری، مالک اشتر است. تصمیمات و اعمال مالک اشتر مطابق دستور حضرت امام علی (ع) بود؛ از این رو باید الگوی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مالک اشتر‌های زمان باشد.

وی یادآور شد: نظام اسلامی که در دستان ما قرار دارد تجلی دین و بنابر فرمایش امام (ره) حکومت فلسفه عملی توحید است، این گفته مبنی بر آن است که اگر اعتقاد بخواهد خود را در سطح جامعه نشان دهد با حکومت اسلامی محقق می‌شود که نظام اسلامی به معنای آن است که قانون اساسی جامع و اسلامی در حکومت رواج داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ملت ایران از باور‌ها و فعالیت‌های مقدس با وجود تمام مشکلات اقتصادی حمایت می‌کنند و این موضوع را در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن، روز قدس و ۱۳ آبان و انتخابات می‌توان دید.

آیت‌الله خاتمی جنس فرماندهی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران را از جنس فرماندهی حضرت امام علی (ع) دانست و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با ارتش‌های جهان متفاوت است؛ زیرا ارتش‌های جهان از افراد، خاندان و احزاب حمایت می‌کنند و این در حالی است که ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه و حامی مردم است و عشق و علاقه قابل توجهی در میان نیرو‌های مسلح کشور و مردم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه دفاع از مردم و نظام جمهوری اسلامی دفاع از دین است، تصریح کرد: نیروی مسلح مقتدر باید در کنار تاکید و سفارش بر آموزش‌های عقیدتی به آموزش‌های نظامی و سخت افزاری مجهز شود. دکترین نظامی کشور بر پایه دفاع از کشور و آمادگی بسیار بالا در بازدارندگی از تهاجم دشمنان است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان رئیس آمریکا مبنی بر جنگ اقتصادی، یادآور شد: مقابله و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ هشت ساله کشور را در برابر جنگ نظامی و مقابله هشت ماهه در فتنه ۸۸ کشور را در برابر جنگ داخلی بیمه کرده است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.