لیگ برتر

نیمکت پر تلاطم تیم ها‌ی لیگ برتر در نیم فصل

در حالی كه فقط يك نيم فصل از ليگ هجدهم گذشته است اما هشت تيم شاهد تغییراتی اساسی در نیمکت خود بوده اند.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، نيم فصل نخست رقابت های ليگ برتر فوتبال كشورمان با حواشی زيادی رو به رو بوده كه يكی از آن ها تغيير در كادرفنی هشت تيم است، نارضايتی هواداران، مشكلات مالی و اختلاف مربيان با مديران تيم ها از جمله دلايلی هستند كه باعث شده نيمكت تيم ها ثبات نداشته باشد.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۱)سپيدرود رشت

تيم سپيدرود رشت دومين فصلی است كه در ليگ برتر حضوردارد اين تيم با توجه به اينكه يكی از تيم های پرطرفدار در فوتبال ايران محسوب می شود اما در اين ۲ فصل مديران و مربيان مختلفی را به خود ديده است. سپيدرودی ها فصل را با خداداد عزيزی آغاز كردند اما به دليل اختلافاتی كه عزيزی  با برخی از بازيكنان از جمله حسين كعبی داشت و همچنين درگيری لفظی كه با هواداران اين تيم در يكی از بازی های خانگی به وجود آمد او خيلی زود و در هفته چهارم از جمع سرخ پوشان جدا شد تا بار ديگر علی كريمی هدايت اين تيم پرطرفدار را بر عهده بگيرد و اولين تغيير سرمربی در ليگ هجدهم رقم بخورد.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۲)ماشين سازی تبريز

ماشين سازان فصل را با هدايت فيروز كريمی آغاز كردند اما اين مربی نام آشنای فوتبال ايران به دليل كسب نتايج ضعيف پس از شكست در بازی مقابل تيم  فوتبال ذوب آهن اصفهان درهفته پنجم از سمتش بركنار شد و رضا مهاجری به عنوان سرمربی جديد اين تيم انتخاب شد.

كريمی در پنج ديداری كه هدايت ماشين سازی را بر عهده داشت نتوانست بردی برای اين تيم به ارمغان بياورد و با چهار تساوی و يك شكست به كار خود پايان داد.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۳) فولاد خوزستان

فولاد خوزستان را می توان به عنوان پرحاشيه ترين تيم نيم فصل نخست رقابت های ليگ برتر ناميد، سرخ پوشان اهوازی درابتدا كار خود را با سيروس پورموسوی آغاز كردند و پس از اينكه با سروش رفيعی به مدت يك نيم فصل قرارداد بستند همه اين فكررا می كردند كه اين تيم يك نيم فصل رويايی را پشت سر بگذارد اما اين اتفاق هرگز برای فولادی ها رقم نخورد و پس از چند بازی و درهمان هفته های نخست صدای هواداران اين تيم از كسب نتايج ضعيف به اعتراض بلند شد و مديران فولاد تصميم به بركناری مربيشان گرفتند.

پس از بركناری پورموسوی، ايلی استان مربی رومانيايی و دستيار پورموسوی به عنوان سرمربی جديد فولاد مردان انتخاب شد اما اين تنها پايان كار نبود و پس از هفته دوازدهم و شكست يك بر صفر مقابل تيم سپيدرود رشت باز هم مديران فولاد دست به تغيير در كادر فنی خود زدند و پس از ۲ ديداری كه عزيز فريسات (مربی فولاد) هدايت اين تيم را بر عهده داشت افشين قطبی كه سابقه هدايت تيم ملی و پرسپوليس را در كارنامه خود داشت به عنوان سرمربی جديد فولادی ها انتخاب شد.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۴) نفت مسجد سليمان

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان يكی از تيم های تازه صعود كرده به ليگ برتر است، نفتی ها كار خود را با هدايت عبدالله ويسی شروع كردند. شيران زاگرس از همان ابتدا با مشكلات مختلفی از جمله مشكلات مالی دست و پنجه نرم می كردند و در هفته پنجم و پس از شكست مقابل تيم فوتبال نساجی مازندران عبدالله ويسی به دليل مشكلات مالی از سمتش كناره گيری كرد و عليرضا مرزبان جايگزين او شد.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۵) تراكتور سازی تبريز

محمد رضا زنوزی مالك متمول تيم تراكتور سازی در اين فصل با خريد های خود باعث شده تا همه از اين تيم به عنوان يكی ازمدعيان اصلی قهرمانی ياد كنند. اولين خريد زنوزی برای پرشورها آوردن “جان توشاك” بود مربی كه سابقه هدايت رئال مادريد اسپانيا را در كارنامه داشت اما بر خلاف تصور اين مربی ولزی در تبريز روزهای خوبی را سپری نكرد و پس از حذف در جام حذفی او از جمع سرخ پوشان تبريزی جدا شد.

پس از جدايی توشاك محمد تقوی مربی تراكتوری ها هدايت اين تيم را بر عهده گرفت كه توانست نتايج بهتری نسبت به توشاك برای زنوزی و هواداران تراكتور به  ارمغان آورد و اين تيم را جز بالانشينان جدول قرار دهد.

 نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۶) ذوب آهن اصفهان

تيم ذوب آهن اصفهان پس از جدايی امير قلعه نويی ازاين تيم فصل را با هدايت اميد نمازی مربی كه سابقه كار با كارلوس كی روش سرمربی تيم ملی را در كارنامه خود داشت آغاز كرد. در هفته های نخست ذوبی ها با اين مربی نتايج بدی را كسب نكردند اما رفته، رفته وپس از كسب نتايج ضعيف و باخت سنگين چهار بر يك مقابل تيم تراكتور سازی مديران اين تيم اصفهانی تصميم گرفتند تا نمازی را از سمتش بركنار كنند. پس از جدايی نمازی از جمع ذوبی ها آن ها عليرضا منصوريان را به عنوان سرمربی جديد خود معرفی كرند.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۷) استقلال خوزستان

داريوش يزدی مربی كه بيشتر برای اهالی فوتبال خوزستان شناخته شده است در ابتدای فصل هدايت استقلال خوزستان را برعهده گرفت. اين تيم با هدايت يزدی نتايج خوبی را به دست نياورد و پس از كسر ۶ امتياز از سوی فيفا به قعر جدول سقوط كرد پس از بركناری يزدی ابتدا سيروس پورموسوی به عنوان سرمربی آبی پوشان خوزستانی انتخاب شد اما به دليل اختلافاتی كه بين او و مديران باشگاه به وجود آمد خيلی زود از هدايت اين تيم كناره گيری كرد و كريم بوستانی به همراه ايمان مبعلی هدايت اين تيم را بعد از هفته دوازدهم بر عهده گرفتند.

نيمكت بی ثبات تيم های ليگ برتر

۸) پيكان

مجيد جلالی آقا معلم فوتبال ايران همانند ۲ فصل گذشته رقابت های ليگ برتر كار خود را با پيكان آغاز كرد، پيكان در ابتدا ی فصل و تا هفته يازدهم نتايج خوبی را با اين مربی با سابقه كسب كرد اما بعد از آن و تا هفته پانزدهم پيكان تمامی بازی خود را با شكست پشت سر گذاشت و پس از اختلافاتی كه بين شيعی مديرعامل پيكان و جلالی به وجود آمد اين مربی به صورت توافقی از هدايت خودروسازان كناره گيری كرد تا پيكان نيم فصل دوم را با مربی جديد خود آغاز كند.

البته اين پايان ماجرا نيست علاوه بر سرمربيانی كه از هدايت تيم هايشان بركنار شدند ۲ مربی هم از هدايت تيم هايشان كناره گيری كرده اند.

رضا پركاس كه در اين فصل و با آمدن پائلو سرجيو به عنوان دستيار اين مربی پرتغالی در تيم صنعت نفت آبادان انتخاب شده بود، در هفته های پايانی نيم فصل دوم از كادرفنی اين تيم جدا شد. گفته می شود كه اين مربی در تيم های پايه صنعت نفت مشغول به كار شده است.

روبرت كه در ابتدا و همراه با ايلی استان به عنوان دستياران خارجی سيروس پور موسوی در تيم فوتبال فولاد خوزستان انتخاب شده بودند پس از بركناری پورموسوی و استان از اين تيم و با آمدن افشين قطبی او هم ديگر جايی در تيم بزرگسالان فولاد ندارد و قراردادش با اين باشگاه رافسخ كرده است. طبق شنيده ها مديران فولاد با اين مربی رومانيايی جلساتی را برگزار كرده اند و اگر به توافق برسند قصد دارند از او در تيم های پايه استفاده كنند.

تيم ها در نيم فصل نخست رقابت های ليگ برتر فوتبال ايران نسبت به فصول گذشته، تغييرات بيشتری را در كادرفنی خود به وجود آورده اند و اين باعث شده كه ما درنيم فصل دوم شاهد يك ليگ جذاب تر با حضور افشين قطبی، برانكو ايوانكوويچ، علی دايی و… باشيم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.