سرداررمضان شریف

هدف دشمن ترویج ناامیدی در جامعه است/ایجاد تفرقه محور جنگ رسانه‌ای

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ رسانه ای گسترده دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: هدف رسانه‌ای غرب ایجاد ناامیدی در جامعه و در بین مردم است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از سپاه اردبیل، سردار رمضان شریف شامگاه چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار در اردبیل با اشاره به اهمیت رسانه در شرایط کنونی افزود: فعالیت‌های رسانه‌ای دشمنان علیه ایران بعد از مأیوس شدن از جنگ سخت شدت بیشتری گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه باید قبول کنیم که در حوزه رسانه و مقابله با جنگ نرم در کشور مشکل داریم ولی دشمن بسیار قدرتمند و دارای ابزارهای رسانه‌ای قوی در این حوزه می‌باشد، تاکید کرد که باید موقعیت خود در دنیای رسانه را مورد سنجش قرار دهیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: اگر قرار بر این است که صادقانه و واقع‌بینانه در مسیر کار رسانه‌ای فعالیت کنیم، باید اطلاعات دقیقی از گذشته خود و گذشته و حال دشمنان داشته باشیم و باید بتوانیم تشخیص بدهیم که دشمن از کجا به کجا رسیده و چه اهدافی در سر دارد.

دشمن به دنبال نابودی سرمایه اجتماعی در ایران است

وی افزود: امروز شاهد هستیم که رسانه‌ای مانند بی‌بی سی فرماندهی جنگ رسانه‌ای را علیه ایران عهده‌دار بوده و سایر شبکه‌ها و گروه‌های رسانه‌ای زیر مجموعه این رسانه فعالیت می‌کنند و دلیل قدرت این رسانه، داشتن آرشیو ۳۵۰ ساله به روز شده از اتفاقات گذشته کشور است.

شریف تصریح کرد: این رسانه قادر است که تحولات و نابه‌سامانی‌های داخلی را برای خود تبدیل به هدف برای جنگ رسانه‌ای و ایجاد بی‌نظمی و هرج و مرج در داخل کشور کند و مهم‌ترین هدف آنها، ایجاد تردید در بین مردم نسبت به نظام و مسئولان است.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی ایران اعتماد مردم به نظام و انقلاب است، ادامه داد: همین اعتماد سبب سرنگونی رژیم پهلوی در ایران شد و امروز نیز بعد از گذشت ۴۰ سال شاهد حضور فعال مردم در رویدادهای اجتماعی از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات هستیم که دشمن به دنبال نابودی این سرمایه اجتماعی در ایران است.

ایجاد تفرقه در جامعه و کشور از محورهای عملیات روانی دشمن

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: هیچ فردی منکر وجود مشکلات در کشور نیست ولی ملت ایران در صحنه‌های حساس‌تر از این هم از نظام خود ایستادگی کردند و قطعا این مشکلات اقتصادی نیز با تلاش دوچندان مسئولان کشور و نیز همراهی و همکاری مردم برطرف شده و تهدیدات دشمن تبدیل به فرصت بزرگ برای نظام می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف دشمن ایجاد نا امیدی بین مردم نسبت به مسئولان است و کوچکترین مشکلات اقتصادی در برخی نهادها را به گونه‌ای بزرگ جلوه می‌دهند که گویا تمامی مسئولان در کشور ناکارآمد هستند و این در حالی بوده که ۱۵۰ هزار نفر در سطح مدیریتی کشور فعال بوده و هرکدام خدمات شایانی به نظام و مردم انجام دادند.

شریف ایجاد تفرقه در جامعه و کشور را یکی از محورهای عملیات روانی دشمن برشمرد و متذکر شد: این شرایط جنگ نرم بسیار پیچیده و سخت بوده که خبرنگاران و اصحاب رسانه در خط مقدم مقابله با جنگ نرم قرار دارند.

جنگ نرم علیه ایران در طول ۴۰ سال گذشته تغییری نکرده است

وی اضافه کرد: در طول چهل ساله گذشته آمریکا تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به ایران انجام داده چرا که خود را صاحب این کشور می‌دانستند و به اذعان خوشان ۱۳۰  هزار مستشار آمریکایی پیش از پیروزی انقلاب در ایران حضور داشته و دنبال منافع آمریکا بودند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا در تلاش برای برگرداندن قدرت خود در ایران بوده و جریان رسانه‌ای و جنگ نرم علیه ایران در طول ۴۰ سال گذشته هیچ تغییری نکرده و با توجه به اینکه در طول این سالها چندین رئیس جمهور در آمریکا بر روی کارآمدند، ولی این کشور هیچ گاه ایران را به رسمیت نشناخته است.

وی بیان کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، انواع تهدیدات و تحریم‌ها را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی کردند ولی همیشه این تحریم‌ها فرصتی برای پیشرفت و یک سکوی پرتاب برای ملت ایران شده و و اخیرا نیز یکی از برجسته‌ترین تئوریسین‌های آمریکا به این موضوع اذعان داشته است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.