سردار جعفری

سردار جعفری:

هر شخصی که به خاک ایران وارد می شود “امنیت” را به عنوان ویژگی اصلی کشور می بیند

فرمانده کل سپاه با اشاره به نابسامانی‌های امنیتی کشورهای مدعی امنیت گفت: ایران در منطقه‌ای ناامن، توانسته امنیت خود را کاملاً تامین کند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از سپاه، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در همایش فرماندهان و مسئولان نیروی زمینی سپاه  در مجتمع عقیدتی- سیاسی امام رضا(ع) مشهد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: شهیدانی که پس از جنگ در جبهه‌های مختلف جان عزیز خود را تقدیم اسلام کردند و روحیه جهادی، شهادت‌طلبی، ایثار و یاری دین خدا را زنده نگه داشتند سبب حلول برکات الهی، جلب نصرت‌های الهی و توجه به خداوند به این انقلاب شدند.

وی افزود: امیدواریم ما قدرشناس خون شهیدان باشیم و بدانیم که همان‌هایی که شهید می‌شوند و یا در بخش دفاعی و امنیتی و یا در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، مجاهدت می‌کنند، همه به‌دنبال یک هدف هستیم و آن اعتلای کلمه الله، اسلام و دین خداوند است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: باید در این راه با شناختی دقیق، وظایف انقلابی و الهی خود را به درستی عمل کنیم و بدانیم همه به‌دنبال تحقق یک هدف هستیم؛ شهیدان با اهدای جان به‌دنبال تحقق این هدف هستند و سایر افراد نیز با انجام فعالیت‌های دیگر به‌دنبال گسترش دین خدا، توسعه و انتشار انقلاب اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: امروز شهادت نصیب آنهایی می‌شود که خداوند آن‌ها را انتخاب می‌کند و ما نیز که از این نعمت بی‌بهره هستیم، باید بمانیم و در راه خداوند بی‌منت و به صورت واقعی تلاش کنیم.

فرمانده کل سپاه با تأکید براینکه باید در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های شهدا تلاش کرد، گفت: تلاش کردن برای تحقق راه شهدا سخت است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که اقداماتمان موثر باشد و خود این تلاش از شهادت سخت تر است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب بوده و در سپاه اجرا می‌شود، احیای یک واجب فراموش شده است.

وی افزود: جای تاسف دارد که پس از گذشت ۳۸ سال از عمر انقلاب در احیای این فریضه الهی ضعف داشته‌ایم، سپاه پیشگام این عرصه بوده و امیدواریم که درمیان سایر مجموعه ها و عموم مردم نیز رواج یابد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه باید بدانیم که این انقلاب و نظام از چه ناحیه ای تهدید می شود، گفت: دشمن به دنبال استحاله فرهنگی بوده و این مساله مهم باید مورد توجه باشد .

سرلشکر جعفری با بیان اینکه شهیدان صرفا برای خاک و امنیت کشور مجاهدت نکردند ، گفت: هدف انقلاب اسلامی خیلی بالاتر از موضوع دفاع از خاک و حتی مسائل امنیتی و مسائلی از این قبیل است که ما به صورت مستقیم آن را حفظ کرده و درک می کنیم.

وی افزود:دوران دفاع مقدس صرفا دفاع از خاک جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی نبود بلکه دفاع از انقلاب شکوهمند اسلامی و نظام جمهوری مقدس اسلامی بود وامروز حفظ انقلاب مدیون دفاع هشت ساله است. جنگی که نعمت بود و خون های پاکی در این راه تقدیم شد.

سرلشکر جعفری  با یادآوری تهدیدات نرم متوجه انقلاب اسلامی اظهار کرد: این تهدیدات از دهه دوم انقلاب وزمانی که توسط مخالفان انقلاب اسلامی اعلام شد که انقلاب لزومی به تداوم ندارد آغاز شد و امروز هم محور اصلی هدف قرار گرفته توسط مخالفان انقلاب ، توقف انقلاب است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت سپاه بویژه در ابعاد معنوی در کنار بنیه دفاعی بیان کرد: تقویت سپاه و پاسداران از مولفه های اصلی حفظ قدرت و اقتدار این مجموعه است که بحمدالله امروز در وضع مطلوبی قرار داریم .

سرلشکرجعفری با تاکید بر اینکه آمادگی سپاه برای دفاع از انقلاب باید آمادگی همه جانبه باشد تصریح کرد: فلسفه وجودی سپاه این است که تدین انقلابی آن هم به معنای ایمان داشتن به آرمان ها، ارزش ها، اصول انقلاب، داشتن صداقت و پاسداری و روحیه انقلابی یعنی کیفیت انگیزه ها، اعتقادات و رضایت مندی پاسدار از اجرای وظایف انقلابی خویش مورد توجه باشد .

 وی با بیان اینکه هر چه انقلاب اسلامی جلوتر می رود مخالفت ها علیه آن علنی تر می شود و البته راه هم سخت تر می شود گفت: پویایی دائمی و مستمر  سپاه از مطالبات مقام معظم رهبری است ودر شرایطی که تهدیدات هم مدام در حال تغییر است ،آمادگی سپاه باید به روز باشد.

سرلشکر جعفری در ادامه اظهارکرد: پاسداری غیرمحافظه کارانه و محافظت از پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب و تقویت بنیه معنوی در کنار توان دفاعی بازدارنده همواره مورد توجه سپاه است همچنین  موضوعی که امسال در سپاه در حال احیا است و احیای امر به معروف و نهی از منکر سازمانی درنیروهای مسلح است.

وی تصریح کرد: سپاه  پاسداران  در امر احیای امر به معروف و نهی از منکر پیشگام بوده مساله مهمی که تمام واجبات دینی وابسته به آن است و سپاه برای اینکه ایمان، انگیزه و ارزش ها را تقویت کند باید فضا و فرهنگ سازمانی، معنوی و ارزشی داشته باشد.

سرلشکرجعفری خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز واجب است و حتی از جهاد بالاتر است چرا که پایه دین را محکم می کند و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و یکی از ارکان مهم اسلام است.

وی افزود:قوام حکومت اسلامی هم به امر به معروف و نهی از منکر است که اگر این کار نشود شاهد حکومت اشرار و فاسقان خواهیم بود.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند یادگیری و آموزش است گفت: مرحله اول نهضت احیای امر به معروف و نهی از منکر در سپاه مرحله آموزشی است که در سال ۹۵ پیگیری می شود و حوزه نمایندگی ولی فقیه در حال برگزاری دوره های آموزشی است و پس از یادگیری باید فضایی جهت انجام و عمل به فرضیه ها در سپاه ایجاد کنیم.

فرمانده‌کل سپاه  با بیان اینکه ماندن در راه انقلاب شاید از شهادت نیز سخت‌تر باشد گفت: یکی از ابعاد گسترده ماندن در راه انقلاب، زنده نگه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و امروزه باید تلاش کرد تا فریضه امر به‌معروف و نهی از منکر به موضوع اول جامعه تبدیل شود.


سرلشکر جعفری در پایان با تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشور به‌ویژه فرماندهان نیروی زمینی سپاه و با اشاره به نابسامانی‌های امنیتی کشورهای مدعی امنیت گفت :امروز شرایط امنیتی ایران با تمامی کشورهای منطقه متفاوت است و  هر فردی که به خاک ایران وارد می‌شود، "امنیت" را به‌عنوان مهم‌ترین مقوله موجود در کشور می‌بیند.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.