انرژی

هنوز تصمیمی برای کارت انرژی اتخاذ نشده است

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: یکی از گزینه‌هایی که برای اصلاح مصرف انرژی بر روی آن کار می‌شود ایده توزیع کارت انرژی است، اما هنوز در این زمینه تصمیمی اتخاذ نشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  محمود رضا حقی فام در نشست خبری در خصوص جزئیات افزایش تعرفه برق اظهار کرد: در حال حاضر  نظام پرداخت در صنعت برق به صورت پلکانی بوده  به طوریکه در کنار افزایش ۷ درصدی قیمت برق با عدم رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان پرمصرف بالغ بر ۱۶ درصد به رقم آن افزوده خواهد شد.

وی افزود: براساس قانون درآمد های حاصل از افزایش تعرفه برق پرمصرف ها در ردیف بودجه به صورت جداگانه و شفاف در بهینه سازی شبکه توزیع مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر به طراحی نرم افزار در زمینه  پرداخت و بررسی میزان مصرف برق اشاره و خاطرنشان کرد: نرم افزاری برای بررسی میزان مصرف پرداخت، اطلاع از ساعات پیک مصرف متناسب با هر منطقه برای مشترکان ارائه شده است که می‌تواند در کاهش قبوض کاغذی کمک شایانی داشته باشد.

حقی فام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان الگوی مصرف چقدر خواهد بود عنوان کرد: برای مشترکان عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت مصرف در ماه الگوی مصرف برای ماه‌های گرم است که برای مدت ۲ ماه حدود ۶۰۰ کیلووات ساعت می‌شود و اگر مشترکی کمتر از این عدد مصرف کند خوش‌مصرف و بالاتر از این رقم در گروه پر مصرف‌ها قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر خاطرنشان کرد: یک درصد مشترکان برق کشور از لحاظ تعدادی دو میلیون و ۹۰۰ هزار مشترک می‌شوند که ۹ درصد برق تولیدی کشور را مصرف می‌کنند و تلاش می‌کنیم با این اقدام مشترکان پرمصرف به خوش‌مصرف‌ها تبدیل شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه درآمد حاصل از افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف در چه مواردی صرف می‌شود اظهار کرد: این درآمد در مصارف جاری صنعت برق مصرف نخواهد شد بلکه قرار است آن را در یک صندوقی نگهداری و صرف کاهش تلفات مصرف برق شود.

حقی فام در خصوص صدور قبض برای مناطق سیل زده گفت:در مناطقی که تحت تأثیر سیل قرار دارند دستور توقف قرائت کنتور برق داده شده است و تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگشته تأکیدی در وصول مطالبات نیست و با بازگشت شرایط به وضعیت عادی روال عادی نیز برای صدور قبض پیش گرفته می‌شود.

حقی فام در خصوص صدور قبض برای مناطق سیل زده گفت:در مناطقی که تحت تأثیر سیل قرار دارند دستور توقف قرائت کنتور برق داده شده است و تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازنگشته تأکیدی در وصول مطالبات نیست و با بازگشت شرایط به وضعیت عادی روال عادی نیز برای صدور قبض پیش گرفته می‌شود.

معاون توزیع شرکت توانیر در خصوص میزان خسارت وارده در پی سیلاب اخیر به صنعت برق خاطرنشان کرد: در پی سیلاب اخیر به صنعت برق ۶۵۲ میلیارد تومان خسارت وارد شد و احتمال افزایش این عدد وجود دارد.

وی افزود: کمیته‌ای تشکیل شده که به محض فروکش کردن آن این کمیته مستقر و شرایط را بررسی و میزان تخمین دقیق خسارت و علل حادثه را گزارش خواهد کرد.

حقی فام در خصوص رقم تولید برق در سال جاری اظهار کرد: امسال با توجه به افزایش تولید نیروگاه‌های برقابی تولید برق در این نیروگاه‌ها به حدود ۱۰ هزار مگاوات یعنی دو برابر سال گذشته خواهد رسید.

معاون توزیع شرکت توانیر گفت: تأمین برق کشور به طور قالب توسط نیروگاه‌های حرارتی صورت می‌گیرد و نیاز مصرف برق در ساعات پیک در سال جاری ۶۱ هزار مگاوات برآورد شده است.

وی افزود: در سال جاری همانند سال گذشته مجددا مدیریت مصرف برق صورت می‌گیرد که یکی از این برنامه‌ها، همکاری ادارات دولتی در ساعات پیک و خاموش کردن وسایل غیرضروری آن‌ها خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.