هک شدن دو سایت خبری ایران چه ارتباطی با داعش

هک شدن دو سایت خبری ایران چه ارتباطی با داعش دارد؟

یک گروه هکری وابسته به داعش سایت خبرگزاری میراث آریا و پورتال سازمان میراث فرهنگی را برای ساعتی از دسترس خارج کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، شب گذشته دو سایت خبری در ایران برای ساعتی از دسترس خارج شد، برخی از خبرگزاری ها ادعا کرده اند تصاویری منتشر شده بر روی صفحه این سایت ها حاکی از ارتباط هکرها با داعش است.

نخستین بار خبر هک شدن پورتال سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سایت خبرگزاری میراث آریا صبح امروز در کانال یکی از خبرگزاری ها منتشر شد و این خبرگزاری اعلام کرده است با تصاویری که بر روی صفحه هک شده از این دو سایت خبری مشاهده شده می توان این گروه هکری را مرتبط با داعش دانست.
جزئیات هک سایت خبرگزاری میراث آریا و پورتال سازمان میراث فرهنگی

تیم هکری با نام DZ از غروب روز جمعه چند سایت وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را از دسترس خارج کرده است، بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت امنیتی Zone H این تیم هکری سایت های خبرگزاری میراث آریا، پورتال سازمان میراث فرهنگی و آمار سفر را ساعت ۹ شب، ۳۰ ژوئن از دسترس خارج کرده است، تیم هکری DZ پیش از این سایت های استرالیا و کانادا را از دسترس خارج کرده است.

هک انجام شده از نوع حملات دیفیس است، در حملات دیفیس براساس ورودی های نامنظم و بیش از اندازه دسترسی مدیران سایت به صفحه اصلی از بین می رود و هکر می تواند پوسته سایت را برای ساعتی تغییر دهد.

همزمان با بازشدن سایت سرودی به زبان عربی نیز پخش می شد بر روی صفحه تصویر زیر قرار گرفته بود.

 هک شدن دو سایت خبری ایران چه ارتباطی با داعش

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دقایقی قبل در اطلاعیه ای این حمله هکری و از دسترس خارج شدن سایت این سازمان را تایید کرد و گفت کارشناسان فنی این سازمان در لحظه به وجود آمدن این مشکل وارد عمل شده و هر دو سایت را از هک خارج کرده و هم اینک سایت ها در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.

هرچند در اطلاعیه این سازمان از رفع حمله هکری سخن گفته شده است اما مشاهدات باشگاه خبرنگاران از دو سایت یاد شده نشان می دهد پورتال سازمان میراث فرهنگی و سایت خبرگزاری آریا همچنان از دسترس خارج است.

گفتنی است خبرگزاری آریا با آدرس (chtn.ir) و پورتال سازمان میراث فرهنگی به نشانی(ichto.ir) در فضای اینترنت قابل مشاهده بوده است  و آنچه برخی خبرگزاری ها از انتشار عکس پرچم داعش در سایت های هک شده گفته می شود در مشاهدات فعلی دیده نشده است.

سال گذشته نیز برخی از سایت های دولتی ایران توسط گروه هکری با عنوان داعس دیفیس شده بود، داعس گروه هکری است که خود را وابسته به آل سعود معرفی می کرد.

 هک شدن دو سایت خبری ایران چه ارتباطی با داعش دارد؟

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.