جواد کریمی قدوسی

هیئت رئیسه فقط جدول بازدیدهای اعضای کمیسیون از مراکز هسته‌ای را هماهنگ می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: آقای بروجردی در مصاحبه ای گفته بودند اعضای کمیسیون اختیار خود را به هیئت رئیسه داده اند؛ ما از وی به شدت گله مند هستیم چرا که در واقع این چنین نیست و هیئت رئیسه فقط جدول کارهای بازدیدی و حضور ها را هماهنگ می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از راه دانا، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین اخبار از تشکیل هیئت نظارت بر اجرای برجام اظهار داشت: طبق قانون کمیسیون امنیت ملی موظف است که مجلس را در جریان روند اجرای برجام قرار دهد و گزارش کتبی خود را در صحن مجلس به صورت دوره های منظم ارائه کند.

 

وی با اشاره به سه رکن اصلی کار کمیسیون اظهار داشت: اولا هیئت رئیسه کمیسون امنیت ملی موظف است جدول حضور مسئولین ذیربط  در اجرای برجام مانند وزیر خارجه، آقای عراقچی، صالحی، بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و کل مجموعه هایی که از اجرای برجام ذینفع هستند را تنظیم کند و براساس قانون به آنها ابلاغ کند؛ دوما باید طبق زمانی که کمیسیون امنیت ملی برای آنها مشخص می‌کند گزارش شفاهی و کتبی که مستند شده باشد با توضیحات در اختیار کمیسیون امنیت ملی قرارگیرد و ثالثا پاسخ سوالات احتمالی نمایندگان را هم درباره موضوعات پیش آمده بدهند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: همه گزارش‌ها در اختیار اعضای کمیسیون قرار می‌گیرد و بر اساس قانون یک گزارش تجمیعی هر چند وقت یکبار از این سه رکن تهیه می شود سپس گزارش در کمیسیون امنیت قرائت می شود و پس از رای گیری از اعضا در صحن مطرح می شود.

 

کریمی قدوسی در ادامه افزود: برای اینکه کسی بعدا ادعا نکند که این گزارشات از بیرون  مجلس تهیه شده است کمیسیون امنیت ملی به صورت دسته جمعی برای بازدید از مراکز هسته ای اقدام می‌کند و روند کارها را از نزدیک بررسی خواهد کرد.

 

وی گفت: آقای بروجردی در مصاحبه ای گفته بودند اعضای کمیسیون اختیار خود را به هیئت رئیسه داده اند؛ ما از وی به شدت گله مند هستیم چرا که در واقع این چنین نیست و هیئت رئیسه فقط جدول کارهای بازدیدی و حضور ها را هماهنگ می‌کند.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.