آنفولانزا

شبکه بهداشت شهریار:

هیچ مورد مشکوکی از آنفولانزاH1N1 در شهریار گزارش نشده است

معاون شبکه بهداشت شهریار گفت: تا کنون هیچ مورد مشکوک و یا مرگ بر اثر آنفولانزاH1N1 در مراکز بهداشتی شهریار گزارش نشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، معاون شبکه بهداشت شهریار در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری راه مبین پیرامون نگرانی مردم از شایعات مرگ بیماران بر اثر آنفولانزاH1N1  گفت: تا کنون هیچ مورد مشکوک و یا مرگ بر اثر آنفولانزاH1N1  در مراکز بهداشتی شهریار گزارش نشده است.

بنائیان افزود: طبق آخرین گزارشات دریافتی از مراکز درمانی در سطح شهرستان شهریار و همچنین اخبار واصله از دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکنون هیچ موردی از مرگ بیماران بر اثر آنفولانزاH1N1  در استان تهران مشاهده نشده است.

وی گفت: تمامی موارد فوتی این بر اثر این نوع ویروس به علت بیماریهای زمینه‌ای قبلی در این بیماران بوده است که بر اثر آنفولانزا بدن ضعیف شده و بیماری تشدید گردیده است، لذا خود بیماری آنفولانزا رأساً موجب فوت این هموطنان نشده است.

مهندس بنائیان اظهار داشت: به کلیه شهروندان توصیه می‌شود که با رعایت موارد بهداشتی ساده نظیر شستشوی مکرر دستها با آب گرم و صابون و پرهیز از روبوسی و دست دادن با افراد سرماخورده از ابتلا به این بیماری مصون مانده و زنجیره شیوع آن را قطع کنند.

معاون شبکه بهداشت شهریار با اشاره به وجود مقادیر کافی از واکسن آنفولانزا در سطح شهرستان شهریار گفت: هیچ ضرورتی ندارد تا تمامی افراد این واکسن را تزریق کنند و بعد از ابتلا به سرماخوردگی هیچ تأثیری در بهبود بیماران ندارد و باید این واکسن قبل از ابتلا و تنها برای افراد مستعد بیماری با نظر پزشک تجویز شود.

 

انتهای پیام/ش

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.