لاهوتی:

واردات برنج کمر تولید کننده داخلی را شکسته است

نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه واردات کمر تولید کننده داخلی را شکسته، گفت: مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات برنج به داخل  کشور گفت: به رغم آنکه دولت وعده داده بود تا فصل برداشت و چهار ماه  از سال واردات برنج صورت نگیرد، گفت: متاسفانه مافیای برنج مانع توقف واردات می شوند و بعضا این واردات صورت می گیرد.

وی افزود: واردات بی رویه برنج به داخل کشور، به ضرر کشاورزان است و باعث کاهش قیمت و فروش برنج داخلی به زیر قیمت می شود.

نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه وارد کنندگان به سود خود فکر می کنند نه به منافع ملی گفت: همین واردات بی رویه باعث شد تا کشاورزان انگیزه تولید را از دست بدهند و در سالهای گذشته یا به تغییر کاربری زمین خود روی آوردند و یا تنها منبع درآمد خود را به فوش رساندند.

لاهوتی اضافه کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مسئولین، مصرف سالانه برنج در کشور ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تن است اما ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تن برنج در داخل تولید می شود که تنها باید ۴۰۰ هزار تن برنج وارد کشور ولی شاهد هستیم بیش از یک میلیون برنج وارد کشور می شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه واردات در سالهای اخیر افزایش داشته و باعث ضرر به کشاورزان و برنجکارات شده است.

نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه دولت باید سیاست درستی در قبال کشاورزان و حمایت از محصولات کشاورزی اعمال کند، افزود: کشاورزان گلایه هایی دارند که دولت و بخصوص وزارت جهاد کشاورزی باید به داد کشاورزان برسد.

لاهوتی گفت: اگر دولت و وزارت جهاد اورزی سیاست درستی اعمل کنند می توانیم به خودکفایی بدر تولید برنج برسیم و دیگر نیازی به واردات نباشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.