وارد یک جنگ شدید سایبری با ایران شده ایم

رئیس واحد اطلاعات ارتش اسرائیل:

وارد یک جنگ شدید سایبری با ایران شده ایم

رئیس واحد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد این رژیم تمام آنچه را که در اختیار دارد به کار می‌گیرد تا مانع از نفوذ ایران به سیستم‌های رایانه‌ای بسیار حساس این رژیم شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس، «هرتسی هلیفی» رئیس واحد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم وارد یک جنگ سخت سایبری با ایران شده است و دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی تمام آنچه را در توان دارد به کار می‌گیرد تا مانع از نفوذ ایران به سیستم‌های کامپیوتری بسیار حساس اسرائیل شود.

وبگاه «رای‌الیوم» در گزارشی به قلم «زهیر آندرواس» نوشت: در همین راستا باید از واحد «8200» یاد کنیم که تحت فرماندهی هلیفی کار می‌کند، واحدی که در زمینه تکنولوژی بسیار پیشرفته است، تجربه‌ای گسترده در زمینه جنگ‌های سایبری دارد و از زمان تاسیسش هزاران نخبه اسرائیلی به آن پیوسته‌اند.

عضوگیری هزاران اسرائیلی برای فتنه‌انگیزی در کشورهای دیگر و انتشار تفکر صهیونیسم

وبگاه «دیفنس نیوز» رژیم صهیونیستی نیز در همین راستا اعلام کرد: تل‌آویو از سال ۲۰۰۳ هزاران دانشجوی دبیرستانی را در واحد ۸۲۰۰ به خدمت گرفته و این موضوع بحث‌هایی درباره علت جذب این تعداد بالای و نیز وظایفی که قرار است به آنها محول شود، به راه انداخت اما در پایان سال گذشته (۲۰۱۵)  فاش شد که جذب‌شدگان، بزرگترین ارتش سایبری برای انتشار تفکر صهیونیسم و ورود به عمق جهان عرب با هدف مسموم کردن فرهنگ آنها و نیز هدف قرار دادن ارزش‌های اخلاقی، انسانی و عقیده‌ای در فضای سایبر را تشکیل داده‌اند.

بر اساس این گزارش، تیمی از واحد ۸۲۰۰ ماموریت آموزش ارتش سایبری برای معارضان در کشورهای مختلف را از طریق شبکه‌های اجتماعی بر عهده دارند و هزاران نفر دیگر از این واحد در راستای فتنه‌انگیری، شایعه‌پراکنی، هدف قرار دادن فعالان و روشنفکران و نیز دامن زدن به فتنه‌های مذهبی و دینی کار می‌کنند.

بنا به گزارش مذکور، در کنار اقدامات اطلاعاتی و تجسسی مختلف واحد ۸۲۰۰ ، تمام تلاش این واحد در این روزها بر کم کردن بیداری عربی در راستای منافع رژیم صهیونیستی متمرکز است و مشکل اینجاست که این اقدامات اسرائیلی که بر تفکیک و تجزیه جوامع عربی به شکلی بسیار خطرناک متمرکز شده همچنان بدون پاسخ باقی مانده و هیچ واکنش عربی برای جلوگیری از آثار ویرانگر آن دیده نشده است.

دینفس‌نیوز در ادامه نوشت واحد مذکور نقش بسیار گسترده‌ای در جاسوسی سایبری بازی می کند و در این زمینه به اظهارات «اوری ساگی» ژنرال بازنشسته واحد اطلاعات رژیم صهیونیستی اشاره می‌کند که به وجود این واحد به عنوان یکی از مهم‌ترین واحدهای اطلاعاتی اعتراف کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: اهداف واحد ۸۲۰۰ کمک به دیدگاه کامل اطلاعاتی برای تکمیل کردن اطلاعاتی است که از طریق جاسوسان می‌رسد و بر سه اصل از اصول اطلاعاتی یعنی رصد، شنود و تصویربرداری و خرابکاری استوار است.

علاوه اینکه واحد مذکور از پهپاد نیز برای اجرایی کردن طرح‌های خود استفاده می کند؛ «دان حالوتس» رئیس سابق نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در همین راستا اعتراف کرد در تمام ترورهایی که در کرانه باختری و نوار غزه انجام شد از این پهپادها استفاده شده است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.