وام خودرو وام ازدواج

وام۲۵ میلیونی+ ۱۲۰هزار خودرو جدید + ترافیک و معضل پارکینگ و دیگر هیچ

طرحی شتاب زده و مقطعی برای رونق بازار خودرو از جانب دولت، عواقب سنگینی را برای جامعه و زندگی شهری تحمیل می‌کند که کوچکترین آن ورود یکباره بیش از ۱۲۰ هزار خودرو جدید به ترافیک وحشتناک شهرهای بزرگ و پرجمعیتی مانند استان تهران است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، طرحی شتاب زده و مقطعی برای رونق بازار خودرو از جانب دولت، عواقب سنگینی را برای جامعه و زندگی شهری تحمیل می‌کند که کوچکترین آن ورود یکباره بیش از ۱۲۰ هزار خودرو جدید به ترافیک وحشتناک استان‌های بزرگ و پرجمعیتی مانند استان تهران است.

پس از ناکامی دولت در اجرای طرحهای حمایتی از صنعت و بخش خصوصی در جهت رونق اقتصادی و پایین بودن کیفیت خودروهای تولید داخل و عدم استقبال مردم از این ارابه‌های گرانقیمت، دولت با طرحی شتاب زده سعی در بیرون کشیدن دو غول مغرور خودروسازی از این گرداب اقتصادی کرد تا شاید از این وضع نجات پیدا کرده و خودروهای باد کرده در انبارها و پارکینگهای خود را با لطایف الحیلی به همین مردمی که با کمپینهای نخریدن خودروی صفر، قصد تأدیب خودروسازان برای بالا بردن کیفیت و پایین آوردن قیمت بی ضابطه را داشتند بفروشد.

کوچکترین مشکلی که می‌توان برای این طرح متصور شد، ورود یکباره ۱۲۰ هزار خودرو جدید به خیابانهای شهرها که عمدتأ در شهرهای بزرگ و پرجمعیتی مانند تهران تردد خواهند کرد، چرا که شرایط سخت خرید اقساطی این طرح، بیشتر از عهده پایتخت نشینان بر می‌آید.

به عنوان مثال نمایندگی های شهرستان شهریار بر طبق آمار اعلام شده از دو خودروساز بزرگ یعنی ایران‌خودرو و سایپا بیش از دو هزار متقاضی قرار است تا ماه‌های آینده خودروهای جدید خود را تحویل بگیرند (البته بعید است خودروسازان سر موقع به تعهد خود عمل کنند) که این یعنی در خوشبینانه‌ترین حالت نزدیک به دوهزار خودرو به خیابان‌های کم کشش شهریار اضافه خواهد شد.

چرا دولت بجای پرداخت تسهیلات و وام برای فروش خودروهای در انبار مانده، طرحی برای ادامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ارائه نکرد تا آسایش و رفاهی واقعی بر بدنه اجتماع تزریق شود؟

چرا برای حل مشکل ازدواج جوانان، وام ۳میلیونی ازدواج که نزدیک به چهارصد هزار تومان آن از متقاضی جهت کارمزد اقساط وام کسر شده و با شرایطی ماننده هفت خان رستم به متقاضیان اعطا می‌گردد، طرح بهتری ارائه نمی‌شود؟

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.