شکنجه سرباز

واکنش ناجا به انتشار فیلم شکنجه یک سرباز + فیلم

در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی با عنوان شکنجه مرزبانان ایرانی، دفتر سخنگوی ناجا با تکذیب این ویدیو توضیحاتی را ارائه کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، چندی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر و در آن ادعا شد که شماری از اتباع افغان در مرز ایران و افغانستان اقدام به شکنجه و کتک زدن مرزبان ایرانی کرده‌اند. انتشار این ویدئو واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت که دفتر سخنگوی ناجا در این باره توضیحاتی را داده است.
بر اساس توضیحات دفتر سردار منتظرالمهدی، با تاکید بر جعلی بودن این فیلم اعلام کرد: بلافاصله بعد از انتشار این فیلم بررسی‌ها در این خصوص آغاز و مشخص شد که چنین فیلمی مربوط به ایران نبوده و هیچ ارتباطی با مرزبانان کشورمان ندارد.
در این توضیحات با تاکید بر اینکه رنگ لباس مرزبانان ایرانی در شرق کشور خاکی است و مرزبانان ایرانی از رنگ سبز استفاده نمی‌کنند، آمده است: بررسی‌های بیشتر نشان داد که فیلم مذکور مربوط به یک سرباز دولتی افغانستان است که در سال ۹۱ توسط طالبان بازداشت و شکنجه شده است.
در پایان توضیحات دفتر سخنگوی ناجا تاکید شده که نیروی انتظامی با افرادی که بخواهند امنیت روانی جامعه را مخدوش کرده و با انتشار چنین تصاویری اقتدار پلیس را به زیر سوال ببرند حتما برخورد خواهد کرد.

به دنبال انتشار فیلمی از ضرب و شتم یک سرباز توسط نیروهای افغانستانی و ادعای ایرانی بودن این سرباز در برخی از شبکه های اجتماعی،دفتر سخنگوی ناجا در واکنش به شایعه ویدئو اسارت و شکنجه Torture سرباز ایرانی توسط افغان ها، آن را رد کرد.

براساس این گزارش دفتر سخنگوی ناجا اعلام کرد سرباز به اسارت گرفته شده در این فیلم ایرانی نبوده در توضیحات تکمیلی ارائه شده آمده است سربازی که در این فیلم به اسارت درآمده و شکنجه می شود یک سرباز دولتی افغانستان است که توسط گروه طالبان در دی ماه سال ۹۱ بازداشت شده و مورد شکنجه قرار گرفته بود.

درحالی در برخی شبکه های اجتماعی ادعا شده بود که این سرباز نیروی مرزبانی کشورمان است که لباس وی لباس استتار سبز است و این در حالی است که رنگ لباس مرزبانان ایرانی خاکی است.

شکنجه سرباز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.