هواشناسی

تداوم پایداری آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی؛

ورود سامانه بارشی از غرب کشور

به دلیل پایداری و سکون نسبی جو، آسمان شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، اراک، قم، اصفهان و تبریز امروز و فردا نیز‌ غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس، بررسی و تحلیل داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی و نقشه‌‌های همدیدی و آینده‌نگری، بیانگر پایداری و سکون نسبی جو طی امروز و اوایل وقت روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور است.

از این‌رو آسمان شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اراک، قم، اصفهان و تبریز در این مدت غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر وقت روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در غرب کشور بارش‌ها شروع شده و روز چهارشنبه دامنه فعالیت آن نیمه غربی کشور، دامنه‌‌های جنوبی البرز و به تدریج سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد و سبب بارش برف و باران در مناطق جنوبی و بروز رگبار و رعد و برق خواهد شد.

اواخر وقت روز چهارشنبه گستره بارش‌ها به شمال شرق و نواحی مرکزی کشور نیز می‌رسد.

روش پنجشنبه بارش باران و برف در استان‌های واقع در دامنه زاگرس برخی مناطق مرکزی شمال شرق و شرق کشور و سواحل خزر ادامه داشته و به تدریج تا اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

اواخر وقت روز سه‌شنبه و چهارشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌‌های گیلان و اردبیل رخ خواهد داد.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی مناطق جنوب غرب کشور نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

آسمان استان تهران روز آینده غبارآلود در اواخر وقت نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دمای این استان فردا به ترتیب ۱۰ درجه و ۲ درجه است.

آسمان استان خراسان رضوی و شهر مشهد نیز روز آینده کمی ابری در پاره‌ای نقاط غبار محلی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دمای این استان فردا به ترتیب ۱۲ درجه و ۳- درجه است.

استان‌‌های زنجان (۱۰- درجه) و کردستان (۹- درجه) روز آینده سر‌د‌ترین استان‌های کشور و استان‌های خوزستان (۲۰ درجه) و هرمزگان (۲۶ درجه) فردا گرم‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.