محمد محمودی شاه نشین

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس:

وزارت کشاورزی برای حل مشکل کم آبی زمین های کشاورزی شهریار چاره ای بیندیشد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد گفت: میزان کمبود آب کشاورزی در شهرستان شهریار، دشت ملارد، صفادشت و شهرقدس روز به روز بیشتر شده که برای این موضوع باید چاره ای اندیشیده شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار،  قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کمبود آب کشاورزی در شهرستان شهریار گفت: در شرایط کنونی کشاورزی در شهرستان شهریار، دشت ملارد، صفادشت و شهرقدس بسیار سخت و طاقت فرسا است چرا که میزان آب کشاورزی در این مناطق بسیار کم است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس ادامه داد: میزان کمبود آب کشاورزی در شهرستان شهریار، دشت ملارد، صفادشت و شهرقدس روز به روز بیشتر شده که برای این موضوع باید چاره ای اندیشیده شود.

محمودی شاه نشین افزود: شهرستان شهریار سال ها به عنوان قطب تامین کننده میوه استان تهران و شهرستان های همجوار حساب شده که اکنون با کمبود شدید آب کشاورزی روبرو است.

وی گفت: متاسفانه هیچ طرح و برنامه ای به منظور انتقال آب های پسماندها به دشت های این مناطق وجود نداشته چرا که سیستم جمع آوری آبهای فاضلاب به صورت ثقلی انجام می شود.

وی گفت: به دلیل مشکلات کم آبی شدید در شهریار و مناطق مجاور ، شاهد افزایش روزافزون خشکسالی باغات و زمین های مناطق شهریار، دشت ملارد، صفادشت و شهرقدس هستیم.

محمودی شاه نشین ادامه داد: به همین دلیل نیاز است وزارت جهاد کشاورزی هرچه سریع تر چاره ای برای تامین آب این مناطق بیندیشد چرا که در غیر اینصورت تعداد زمین های کشاورزی که زیر کشت می رود بسیار محدود خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code