محمد محمودی شاه نشین

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس:

وزرای دولت پاسخگوی انتصابات خود در موضوع حقوقهای نامتعارف باشند/ عنوان “نجومی” را باید برای امثال بابک زنجانی و خاوری بکار برد / یک سری مدیران زیاده‌خواه شکم‌های بزرگ خود را از اموال مردم پر کرده‌اند

محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شریف شهریار، قدس و ملارد در مجلس درباره اقدامات خانه ملت در برخورد با حقوق‌های نامتعارف به راه مبین گفت: یک سری مدیران زیاده خواه و فرصت‌طلب شکمهای بزرگ خود را از اموال مردم پر کرده و تا توانسته از مال و اموال بیت المال و مردم سرقت کردند که ما معتقدیم هم باید پول‌ها برگردد و هم باید با این افراد به شدت برخورد شود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات خانه ملت در برخورد با متخلفین حقوق‌های نامتعارف و استیضاح وزرای اقتصادی دولت به راه مبین گفت: کلمه حقوقهای "نامتعارف" را بنده بکار بردم و معتقدم عنوان "نجومی" را باید برای امثال بابک زنجانی و خاوری بکار برد.

 

خلأ قانونی موجب فرصت‌طلبی برخی مدیران شد

محمودی گفت: این دریافتی‌ها سه عامل دارد، اول به واسطه قوانینی که سقف و کف پرداختی را مشخص نکرده و خیلی نامشخص به تصویب رسیده است و این خلأ قانونی موجب شد تا یک سری مدیران زیاده خواه و فرصت‌طلب شکمهای بزرگ خود را از اموال مردم پر کرده و تا توانسته از مال و اموال بیت المال و مردم سرقت کنند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئله دوم عدم نظارت جدی و دقیق دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات بر این موضوع بود که در امر نظارت و برخورد کوتاهی صورت گرفته و  اگر نظارتی هم بوده باشد در پیگیری آن‌ها سستی شده است.

 

هم مجلس و هم دستگاه‌های نظارتی دیگر به نوعی سستی کرده‌اند

وی افزود: هم مجلس و هم دستگاه های دیگر به نوعی سستی کرده‌اند و این سستی باعث شد تا عده ای فرصت‌طلب از پولهای مردم سو استفاده کرده و پول های کلان به جیب بزنند که ما معتقدیم هم باید پول‌ها برگردد و هم باید با این افراد به شدت برخورد شود.

محمودی شاه نشین ضمن تأکید بر ایجاد سازوکار نظارتی بهتر در پرداخت‌ها تصریح کرد: قطعأ با تصویب قوانین دقیق از تکرار این موضوع در آینده جلوگیری می‌شود اما درباره این که نقش وزرای اقتصادی چه مقدار بوده است می توان گفت نقش مستقیمی ندارند اما طبیعی است بی‌تأثیر نبوده و باید پاسخگوی انتصابات خود باشند.

 

وزرای دولت پاسخگوی انتصابات خود باشند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: وزرای دولت خودشان باید تفریق بودجه، بیلان کارکرد سالانه، گزارش حسابرسی‌ها را پیگیری می کردند و در این امور کوتاهی کرده و باید پاسخگو باشند. شخص وزیر باید در انتصابات هیئت مدیره و معیار انتخاب آنهایی که این حقوق‌ها را تصویب و پرداخت کرده‌اند پاسخگو باشد و اگر یکی از این پرداخت ها با دستور وزیر بوده قطعا در اولین فرصت با آن برخورد می‌شود.

وی گفت: مجلس برای حقوقهای نامتعارف برنامه ریزی کرده و گروه تفحصی جهت بررسی این پرداختها تعیین شده است که در حال تحقیق هستند و اگر به این موضوع برسند که وزیری به صورت مستقیم در این پرداخت ها نقش داشته و بی توجهی کرده قطعاً با او برخورد می شود.

محمد محمودی شاه نشین

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.