نوروزی

نوروزی:

وزیر کشور درباره کمبود تعرفه های انتخاباتی باید توضیح دهد

نماینده مردم رباط کریم گفت: وزیر کشور باید در خصوص کمبود تعرفه‌های انتخاباتی توضیح دهد اینکه در برخی مناطق، تعرفه‌ها در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای به شعب می‌رسید و در برخی شعب دیگر این زمان به سه ساعت هم کشیده می‌شد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانشجو، حجت‌الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با اشاره به برخی اظهارات خلاف واقع مجریان امر انتخابات نسبت به ارائه آمار و اطلاعات در این زمینه، اظهار داشت: ما از مسئول سیاسی-اداری کشور، یعنی  وزیر کشور انتظار داریم که با تسلط خاصی نسبت به آمار در مصاحبه‌ها حاضر شود.

 

وی با اشاره به اظهارات شب گذشته رحمانی فضلی در گفتگوی تلویزیونی پیرامون بحث انتخابات، افزود: در حالی وی در این مصاحبه اعلام کرد که دو استان قم و خراسان جنوبی کمترین مشارکت را در امر انتخابات داشتند که این دو استان همواره و به‌ویژه در این انتخابات از بالاترین میزان مشارکت برخوردار بودند. از این رو معتقدم این نوع صحبت‌ها بیان‌گر عدم تسلط و یا کم تسلطی وزیر کشور نسبت به آمار و اطلاعات است.


نوروزی با بیان اینکه وزیر کشور به‌عنوان مجری انتخابات باید درنهایت بی‌طرفی به ارائه آمار و ارقام بپردازد، بیان داشت: وی باید در خصوص کمبود تعرفه‌های انتخاباتی توضیح دهد اینکه در برخی مناطق، تعرفه‌ها در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای به شعب می‌رسید و در برخی شعب دیگر این زمان به سه ساعت هم کشیده می‌شد.


نماینده مردم رباط کریم تاکید کرد: بحث ما تنها انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیست بلکه ما انتخابات سیزدهم، چهاردهم و … را پیش رو داریم از این رو انتظار می‌رود که مجریان امر انتخابات نسبت به آمار و اطلاعات دقت لازم را داشته باشند.

 

وی در پایان درباره اظهارات ضد و نقیض مسئولان دولتی در ارائه آمار و میزان مشارکت مردم در انتخابات اردیبهشت ماه، خاطرنشان کرد: منبع آمار و فصل الخطاب وزارت کشور است و ارائه هر گونه آمار از سوی افراد دیگر قانونی نیست چرا که رئیس جمهور خود ذی نفع است و یا عضو هیأت‌رئیسه مجلس  رئیس ستاد انتخاباتی بوده است. باتوجه به این مسئله انتظار داریم که مسئولان آمار  صحیح ارائه کنند تا از دغدغه ها و نگرانی در سطح جامعه جلوگیری شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.