فضلی 2

وزیر کشور: مسببین اتفاقات اخیر برای ما شناخته شده‌اند

وزیر کشور در نخستین اجلاس پنجمین دوره شورای عالی استانها با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: مسببین اتفاقات اخیر برای ما شناخته شده‌اند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نخستین اجلاس پنجمین دوره شورای عالی استانها طی سخنانی اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا بی‌شک یکی از پرتعدادترین و موثرترین نهاد حاکمیتی است که با اقشار مختلف به صورت مستمر در ارتباط است.

وی با اشاره به اینکه سطح ارتباط شورای شهر با مردم از سطح ارتباط نمایندگان مجلس نیز عمیق‌تر و بیشتر است یادآور شد: این جایگاه نشان می‌دهد که شوراها از اهمیت خاصی برخوردارند و باید تلاش کرد شوراهای شهر و روستا را به عنوان اراده مظهر ملی تجلی یابد لذا دستیابی به چنین جایگاهی نیازمند توجه و آشنایی اعضای شورا با جایگاه قانونی خود هستند.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پس از ۳۸ سال از انقلاب و علیرغم فشارها و فراز و فرودها نظام انقلاب اسلامی مستحکم به حیات خود ادامه می‌دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در جایگاه مقتدری قرار دارد و با سربلندی به حیات خود ادامه می‌دهد.

ویبا اشاره به نقش مردم در حیات جمهوری اسلامی ایران گفت: با تجربه‌هایی که طی ۳۸ سال گذشته در این زمینه کسب کرده‌ایم می‌توانیم بگوییم امروز نظام اسلامی با داشتن این تجربه‌های ارزشمند به جایگاه رفیعی و مقتدری دست یافته است و موفقیت‌های چشمگیری را در عرصه‌های مختلف به دست آورده است.

رحمانی فضلی با اشاره به موقعیت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصادی افزود: علی‌رغم برخی کاستی‌ها در این حوزه موفقیت‌های زیادی داریم و توانستیم رکود اقتصادی ۵٫۸ درصد را به رشد ۱۲ درصدی برسانیم و شاهد ثبات و آرامش در بازار هستیم.

وزیر کشور بااشاره به وضعیت کشور در سیاست داخلی نیز گفت: در حوزه سیاست داخلی با ثباتی که در داخل داریم می‌توانیم بگوییم امروز فعالیتها و مشارکتهای سیاسی با آزادی و نشاط انجام می‌شود و گروه‌ها، شخصیت‌ها و اقشار مختلف به راحتی به فعالیت‌های سیاسی مشغولند در حوزه اجتماعی و امنیتی نیز در شرایط خوبی به سر می‌بریم.

وی با بیان اینکه امنیت کشور امروز در منطقه ناامن منطقه بسیار ستودنی است یادآور شد: البته این بدین معنی نیست که امنیت کشور با تهدیدی روبرو نیست دشمنان و کسانی که جمهوری اسلامی مقتدر را برنمی‌تابند همواره به دنبال این هستند تهدیداتی را برای کشور ایجاد کنند که باید آن تهدیدها را شناخت و با آنها برخورد مناسب و در خوش شانی انجام داد.

رحمانی فضلی یادآور شد: موفقیت‌های کشور در عرصه اقتصادی نیز به این معنی نیست که ما در حوزه اقتصادی مشکل نداریم و یا با تهدید امنیتی روبرو نیستیم ۳۸ سال انقلاب و تجربه‌های کسب شده به ما آموخت که باید به صورت مداوم شرایط را مدنظر قرار دهیم و بدانیم وضعیت امنیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ما تا هر زمانی که به کُر ملت وصل هستیم در شرایط خوبی خواهد بود اما هرگزبه دشمنان و دلسوزیهای واقعی آنها دل نبست.

وی افزود: مردم همواره مدافع و حامی حکومت و دولت خواهند بود و همواره با حضور در صحنه از دستاوردهای آن دفاع خواهند کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه مطالبه‌گری مردم و پیگیری مباحث معیشتی حق آنهاست گفت: مردم هر زمان که احساس کنند باید در صحنه حضور پیدا کند خواهد آمد و در این میان پیگیری مطالبات خود و بخصوص مسائل معیشتی را نیز دنبال خواهند کرد. البته در این زمینه در مقابل کسانی که بخواهند از این ظرفیت سوءاستفاده کنند نیز نیستند و اجازه دست‌درازی و ارزشها و آرمانها را هرگز نخواهند داد. در این میان در برابر دشمن و جیره‌خواران آنها که امنیت کشور را برنمی‌تابند می‌ایستند لذا مطالبه‌گری از سوی مردم چیز عجیبی نیست و این مطالبه‌گری را همواره داشته‌اند.

وی ادامه داد: دولت، مجلس، قوه قضائیه و مسئولان مختلف همواره در طی این بودند تا مطالبات مردم را به گونه‌ای پاسخ دهند لذا مسئولان امنیتی همواره تلاش کردند که نحوه پاسخگویی مسئولان به آنها به شکلی باشد که از بروز حوادثی چون تجمعات که زمینه‌ای برای حضور نیروهایی که به دنبال ایجاد اختلال و ناامنی هستند جلوگیری شود و این مطالبه‌گری به محل تجمعات و اعتراضات کشیده نشود.

وزیر کشور با اشاره به اقدامات دولت درحوزه پیگیری مسائل موسسات مالی گفت: همه می‌دانید که این موسسات و نظامهای مالی هیچ کدام در این دولت شکل نگرفته‌اند و محصول زمانی است که بدون حساب و کتاب و نظارت و کنترل مدیریت ایجاد شده‌اند. متاسفانه مردم اعتماد کردند و به دلیل مدیریت غلط به چنین شرایطی رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد مشکلات مالی این موسسات حل شده است گفت: رقم بسیار بزرگی به مالباختگان پرداخت شده است تنها حدود ۳ درصد از آنهایی که بالای ۲۰۰ میلیون تومان طلب دارند باقی مانده است که در برابر اصل موضوع رقم کمی است لذا با ساماندهی‌های آینده این مسائل حل می‌‌شود.

وی بااشاره به تلاشهای دولت برای رفع موانع تولید واشتغاال تاکید کرد: ما مسائلی چون مسئله بانکها، بازنشستگان، پدیده و میزان را داشتیم که همه آنها حل شده است و این اقدامات ادامه خواهد داشت.

رحمانی فضلی در ادامه به اتفاقات اخیر کشور و تجمعات غیرقانونی نیز اشاره کرد و گفت: قطعا مردم حق خود را مطالبه می‌کنند اما آنهایی که می‌خواهند حق مردم را به گونه‌ای مصادره کنند که نتیجه آن بی‌نظمی، بی‌قانونی، رعب، خشونت‌ورزی، آسیب رساندن به اموال عمومی مردم باشد تا چهره قانونمند و نظام‌مند مردم و جمهوری اسلامی ایران را در سطح بین‌الملل قانون‌شکن معرفی کنند قطعا با پاسخ نهادهای مورد نظر و ذیربط روبرو خواهند بود زیرا ما چنین فضایی را تحمل نمی‌کنیم.

وی گفت: مردم ما همان ۸۰ میلیونی هستند که محکم در حمایت از نظام ایستاده‌اند قطعا کسانی که با سوءاستفاده از فضای مجازی خشونت‌ورزی را ترویج کرده‌اند و آموزش درگیری، ساخت سلاح‌ مواد منفجره، مقابله با پلیس و ماموران و آتش زدن منازل و محل کسب را ترویج می‌کنند جزو مردم نیستند.

وی تاکید کرد: قطعا کسانی که از خویشتنداری و متانت و مدارای پلیس و نیروهای امنیتی سوءاستفاده کردند باید پاسخگوی این بی‌نظمی و بی‌قانونی پاسخ مردم را بدهند.

وزیر کشور ادامه داد: روز گذشته اقشار مختلف مردم با ما تماس گرفتند که اگر شما اعلام کنید و اجازه دهید ما حاضریم در هر مکانی که شما بگویید حضور یابیم و نسبت به این تحرکات کوچک که تعدادشان شاید به هزار نفر هم نرسد پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه مدارای ما به این دلیل است که ما به اقتدار کشورمان باور داریم و می‌دانیم مردم صف خودرا از آنها جدا خواهند کرد ادامه داد: ما تجربه‌های افراطی‌گری و بی‌نظمی در کشورهیا دیگر را داریم لذا اگر می‌خواهیم مسائل معیشت، مطالبات، نیازها در خواست‌های به حق مردم به عمل تبدیل شاید مسیر قانونی را در پیش می‌گیریم.

رحمانی فضلی افزود: هیچ وقت در ناامنی، بی‌اعتمادی، بی‌نظمی و قانون‌گریزی مسائل حل نمی‌شود گفت: برای ما همه افرادی که این روزها وارد چنین صحنه‌هایی شدند محرکین و مسببین این اتفاقات کاملا شناخته شده‌اند و حتما برخوردرهای لازم با آنها صورت می‌گیرد.

وزیر کشور افزود: حلقه واسطه قانونی و حقیقی مردم شوراها، نمایندگان مجلس، منتخبین آنها و قوه قضائیه هستند لذا ما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم که جامعه دچار تزلزل شود.

وی با اشاره به واکنش بین‌المللی نسبت به اتفاقات اخیر کشور یادآور شد: در این چند روز دیدید کسانی که ذره‌ای اعتقاد به مردم خودشان ندارند و منتخب مردم خود نیستند و کسانی که مشارکت مردم خودشان در فرآیند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در نظام خود را ندارند ادعای حمایت از مردم ما را سر می‌دهند و در راس آنها رژیم اشغالگر قدس قرار دارد و کشورهای مرتجع منطقه طی این روزها تصاویری از وضعیت کشورمان در ذهن معلول خود ایجاد کرده‌اند که انگار در ایران قرار است اتفاقی بیفتد که باعث خوشحالی مردم شود. قطعا آنها مردم ما را نشناخته‌اند.

وزیر کشور گفت: قطعا با مدارا امور در مسیر خود قرار می‌گیرد و با پاسخگویی به مطالبات مردم و همچنین همراهی شما با مردم و آشنایی با مسئولیت‌تان می‌توانید این مسیر را هموار کنید.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هیچ راهی جز مشارکت مردم در حل مشکلات نداریم گفت:‌ا گر امروز نگاهی مبنی بر اینکه بی‌نیاز از مردم می‌توانیم اقتصاد مقاومتی، وحدت، انسجام یا امنیت پایدار را ایجاد کنیم نگاه غلطی است زیرا همچنان مرکز ثقل امنیت ملی ما منافع و پیشرفت ما مردم هستند و در راس آن با حمایتهای رهبری می‌توانیم موفق شویم.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.