تروریسم

وقتی تروریسم رنگ عوض می کند

سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره انحلال این گروه تروریستی و تشکیل گروه جدیدی موسوم به جبهه فتح الشام (جفا) را رسما اعلام کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره در نخستین حضور خود در برابر دوربین‌ها پس از اعلام انحلال جبهه النصره، از تشکیل «جبهه فتح الشام» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، الجولانی ادعا کرد که این اقدام برای متحد شدن دیگر گروه‌ها با یکدیگر صورت گرفته و این گروه با هیچ طرف خارجی ارتباط ندارد.

سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره مدعی شد که گروه جدید با این تغییر نام می‌خواهد از بهانه‌های جامعه جهانی، آمریکا، روسیه و دیگر طرف‌ها برای هدف قرار دادن مردم سوریه رها شود.

وی در ابتدای سخنان خود از ایمن الظواهری، سرکرده القاعده تشکر کرد و گفت که تاریخ این اقدام وی را به نیکی یاد خواهد کرد. الظواهری در پیامی صوتی گفته بود که جبهه النصره جهت رسیدن به اهداف خود می‌تواند روابط سازمانی خود با القاعده را قربانی کند.

پیش از این، «شورای جهاد» القاعده با لغو ارتباط خود با جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه محسوب می شود، موافقت کرد.

تروریسم

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه لبنانی الدیار، این توافق که با رضایت ایمن الظواهری، رهبر القاعده از یک سو و ابو محمد الجولانی، رهبر النصره از سوی دیگر صورت گرفته است، سبب شد که جبهه النصره مستقل شود.

ناظران می‌گویند که خروج النصره از تشکیلات القاعده و معرفی این جبهه به عنوان یک گروه مستقل چارچوبی است که از پیش گرفته شده و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز خواهان آن هستند تا بدین ترتیب جبهه النصره به عنوان یک گروه "میانه‌رو" معرفی شود که اندیشه‌های رادیکالی القاعده را رها کرده است و به این ترتیب النصره از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.