سگ

پادشاهی سگهای آپارتمانی با تفکران لوکس گرایانه نوکیسه های بالاشهر نشین

لباس سگ مدل ژاکت ۳۲۰ هزار تومان، لباس ساقدوش ۲۰۰ هزار تومان، لباس ولنتاین ۱۵۰ هزار تومان. در یک آگهی هم اعلام شده که پذیرش دوخت انواع لباس لاکچری برای مهمانی های خاص تا ۸۵۰ هزار تومان!

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگرچه زیاد صدایشان را شنیده ایم، اما هنوز عادت نکرده ایم؛ صدای واقعی و مجازی شان که با دیدن هر نذری، کنایه به نادیده گرفتن فقرا می‌زند، با هر صدقه، از نرسیدن به دست مستضعفین می‌گوید و با دیدن هر گرفتار و مستحقی، غر آنرا به نظامی می‌زند که بیش از دیگر فئودال ها، ثروت مردمانش را چاپیده است.

 

رونق خدمات لاکچری برای حیوانات خانگی نوکیسه‌های تهرانی/ از «لباس ولنتاین» و ساقدوش برای سگ تا «حمام لاکچری» و آرایش ویژه برای گربه! +عکس

به خیرشان که امید نیست، اما شر نرساندن از زخم زبان‌ها و رفتارهایشان، آرزو شده. هر روز یک رسم و راه جدید برای دیده شدن و یک روش متفاوت برای ولخرجی. حالا حیوانات خانگی شان مد شده، همان‌ها که خرجشان چند برابر یک نفر عادی است و برای تیپ و خوراک و بهتر دیده شدنشان، چه میلیون تومان‌هایی که خرج نمی‌شود؛ توسط همان‌ها که به صاحبان سفره‌های نذری، تذکر درست خرج کردن پول‌ها و کمک به فقرا می‌دهند.

رونق خدمات لاکچری برای حیوانات خانگی نوکیسه‌های تهرانی/ از «لباس ولنتاین» و ساقدوش برای سگ تا «حمام لاکچری» و آرایش ویژه برای گربه! +عکس

رونق چشمگیر فروشگاه‌های مخصوص حیوانات

هنوز مدت زمان زیادی از رویش قارچ گونه فروشگاه‌هایی که وسایل مخصوص حیوانات را می‌فروختند، نمی‌گذرد؛ فروشگاه‌هایی که شاید تا همین ۱۰ سال تعدادشان به اندازه انگشت‌های دست هم نبود و وقتی از کنارشان عبور می‌کردیم، چند دقیقه‌ای باید صبر کرده و با دقت بیشتر می‌فهمیدیم که این فروشگاه مخصوص حیوانات یا "پت شاپ" است.

اما امروز در هر خیابان و کوچه شهر، بالا و پایین، چند تایی از این فروشگاه‌ها پیدا خواهید کرد. از وسایل حمام گرفته تا انواع قلاده و توپ‌های بازی و غذا‌های کنسروی مخصوص. کار و کاسبیشان هم به نظر از بسیاری از صنوف دیگر بهتر است.


بیشتر بخوانید:قوانین سختگیرانه سگ گردانی در کشور‌های اروپایی / در تهران و لواسان چه خبر است؟


مجید رحمتی صاحب یکی از این مغازه‌ها در فروشگاهی معروف در پایتخت در پاسخ به اینکه چرا سراغ این شغل آمده می‌گوید: اگر مشتری نبود اینقدر تعداد پت شاپ‌ها زیاد نمی‌شد. الان هزینه نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به گذشته کمتر است، چون در گذشته به راحتی غذا و وسایل آن‌ها را پیدا نمی‌کردی، اما الان هم تولید داخل داریم و هم واردات!

رونق خدمات لاکچری برای حیوانات خانگی نوکیسه‌های تهرانی/ از «لباس ولنتاین» و ساقدوش برای سگ تا «حمام لاکچری» و آرایش ویژه برای گربه! +عکس

وی می‌افزاید: الان دیگر همه جور مشتری داریم. بالاشهری و پایین شهری. نژاد‌های مختلف حیوانات هم قیمت‌های مخصوص خودش را دارد. مثلاً برخی حیوانات، چون خاص‌تر هستند هر غذایی را نمی‌توانند بخورند و باید غذای خارجی برایشان تهیه کرد…

فضای مجازی و نمایش زندگی لوکس حیوانات خانگی

سال‌ها قبل، حتی برای خرید یک کبوتر باید سختی راه و شلوغی خیابان‌ها تا خیابان مولوی به جان می‌خریدیم. اگر هم کمی پولدارتر بودیم در همان محله‌ها سگ‌های خاص هم پیدا می‌شد که چندین برابر برایشان پول پرداخت می‌شد. اما امروز دیگر خبری از خیابان مولوی و "حیوان فروشی" هایش نیست. امروز بیشتر فضای مجازی است که محل خرید و فروش هر نوع حیوانی است. کافی است سری به سایت‌های فروشگاهی بزنید. از خاص‌ترین نژاد سگ‌های اروپایی و آمریکایی گرفته تا ایگوانا و خوکچه هندی. از ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان.

انتشار تصویر سلبریتی ها، بازیگران و ورزشکاران با حیوانات مختلف و سگ‌های چند میلیون تومانی هم که به امری عادی در فضای مجازی تبدیل شده است. کار تا به آن جایی پیش رفته است که فلان خانم بازیگر برای مرگ گربه اش گریه می‌کند و فلان آقای فوتبالیست تصاویر از سگ بازی اش را با افتخار منتشر می‌کند.

در آگهی تبلیغاتی اش نوشته: "بهترین برند‌های روز دنیا برای فرزندان دلبند شما". اگر فقط عکس‌های اگهی را نگاه کنی واقعاً باور می‌کنی که لباس کودک می‌فروشند. اما وقتی توضیحات هر آگهی را می‌خواهی خواهید دید که انگار ماجرا چیز دیگری است. فروش لباس‌های مختلف حیوانات خانگی.

رونق خدمات لاکچری برای حیوانات خانگی نوکیسه‌های تهرانی/ از «لباس ولنتاین» و ساقدوش برای سگ تا «حمام لاکچری» و آرایش ویژه برای گربه! +عکس

فروش لباس شب مخصوص سگ ها. لباس ولنتاین ویژه گربه ها؛ و از همه مهمتر لباس ساقدوش ویژه هر نژادی از سگ. رقابت در جذب مشتری آنقدر فشرده شده که دیگر غذا و وسایل بازی کارساز نیست و برخی برای حیوانات خانگی عزیزشان! رنگ به رنگ لباس مخصوص سفارش می‌دهند. اما قیمت‌های این لباس‌ها نیز دیدنی است. لباس سگ مدل ژاکت ۳۲۰ هزار تومان، لباس ساقدوش ۲۰۰ هزار تومان، لباس ولنتاین ۱۵۰ هزار تومان. در یک آگهی هم تاکید شده بود که پذیرش انواع لباس‌های لاکچری برای مهمانی‌های خاص تا ۸۵۰ هزار تومان!

البته وسایل مهمتری هم برای حیوانات خانگی وجود دارد. برای مثال از تخت خواب مخصوص سگ و گربه با قیمت ۲۴۰ هزار تومان و یا توالت مخصوص با قیمت ۲۹۰ هزار تومان. نگهداری از حیوانات خانگی هزینه‌های متفاوتی دارد برخی افراد مبالغی بین ۲ تا ۳ میلیون تومان ماهانه را برای نگهداری یک سگ عنوان می‌کنند. اما به نظر می‌رسد این روز‌ها دیگر هزینه کردن برای یک سگ یا یک حیوان خانگی سقفی ندارد.

آرایش و پیرایش ویژه سگ در تهران

این بار سری به یکی از آرایشگاه‌های مخصوص حیوانات در شمال شهر تهران می‌زنیم. باید از قبل وقت بگیرید و هماهنگی‌های لازم را به عمل بیاورید. بیشتر خدماتشان مخصوص سگ‌ها است. به طور کلی برای ما که مثلاً آرایش و تمیزی حیوان خانگی‌مان اهمیت ویژه‌ای دارد، اینطور توضیح می‌دهند: آرایش سگ و گربه از ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. آلبوم در اختیارتان قرار می‌دهند. اگر بخواهید مشاوره نیز هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری دارند. شستشوی سگ و گربه نیز از ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان. به صورت VIP هم اگر بخواهید باید تا ۱۵۰ هزار تومان هزینه کنید.

رونق خدمات لاکچری برای حیوانات خانگی نوکیسه‌های تهرانی/ از «لباس ولنتاین» و ساقدوش برای سگ تا «حمام لاکچری» و آرایش ویژه برای گربه! +عکس

اما خدمات ویژه نیز وجود دارد. مسواک و کوتاه کردن ناخن هر کدام به صورت عادی و VIP از ۱۰ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان انجام می‌شود. البته این تنها مرکزی ویژه خدمات خاص به حیوانات خانگی نیست. مراکز دیگری نیز هستند که از غذا‌های خاص و واکسن‌های ویژه به حیوانات شما خدمات می‌دهند تا یافتن جفت مناسب برای سگ‌های خانگی.

اینکه این روز‌ها بخشی از جامعه با مشکلات اقتصادی فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری در حوالی شب‌های عید، امکان خرید لباس مناسب برای فرزندان خود را ندارند چه شده که اقتصاد مبتنی بر خرید و فروش حیوانات و لوازم مربوط به آن، چنین رشدی داشته و همچنان رو به صعود است؟ این هزینه‌های میلیونی را چطور می‌توان با دلسوزی برای جامعه تطبیق داد و باور کرد؟

منبع:مشرق

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.