عادل الجبیر

پاسخ ایران به اظهارات بی پایه و تکراری عادل الجبیر

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات بی پایه و تکراری عادل الجبیر گفت: وزیر خارجه سعودی گمان می کند با فرافکنی می تواند افکارعمومی جهان را از رسوایی های بی پایان کشورش به عنوان پدر القاعده و داعش منحرف کند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار،   بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات سخیف، بی پایه و تکراری عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در باره کشورمان اظهار داشت: عادل الجبیر که این روزها سخت سرگرم پاک کردن جای پای دخالت های سران، مقامات  و سازمان های رسمی کشورش در عملیات های گوناگون تروریستی چند دهه اخیر است، گمان می برد با فرافکنی می تواند افکار عمومی جهان را از رسوایی های بی پایان کشورش به عنوان پدر القاعده و داعش منحرف کند.

وی افزود: البته قابل درک است که  وزیر خارجه سعودی روزهای سختی را در آستانه انتشار گزارش محرمانه ١١ سپتامبر سپری کرده و روزهای سخت تری را نیز انتظار می کشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: بدون تردید ابعاد و تبعات چنین اطلاعات مهمی در مورد منابع کشور حامی تروریسم از دیدگاه افکار عمومی دنیا و ملت های قربانی تروریسم در سال های پس از ١١ سپتامبر ٢٠٠١ مخفی نخواهد ماند.

قاسمی با بیان اینکه عادل الجبیر ظاهرا هر موقع دچار سرخوردگی  می شود سخنان مضحکی را در مورد کشورمان به زبان می آورد، به وی توصیه کرد که در چنین مواقعی از اظهار نظر اجتناب ورزد و به عواقب سخنان خود کمی بیشتر بیندیشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.