پایش ٧١ واحد ضایعاتی در غرب تهران صورت گرفت

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از بازدید و پایش ٧١ واحد ضایعات خشک در این شهرستان طی دو مرحله گشت در این هفته خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،شیدا اکار در تشریح این خبر با اشاره به اینکه اکثر این واحدها بدون اخذ تاییدیه از محیط زیست مستقر شده اند، افزود: فعالیت برخی از این واحدها به دلیل عدم رعایت ضوابط مدیریت پسماند با آلودگی محیط زیست به ویژه آلودگی هوا همراه است و ضروری است که فعالیت این واحد ها به طور مستمر تحت پایش و نظارت باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد ١٤ واحد به دلیل قرارگیری در بافت مسکونی، برای جمع آوری به بند ٢٠ ماده ٥٥شهرداری ها معرفی شدند، اظهار داشت: به مابقی واحدها نیز تذکرات لازم در خصوص عدم ایجاد هر گونه آلودگی و رعایت ضوابط محیط زیستی در زمان فعالیت داده شد.

اکار تصریح کرد: برای جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکن که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشتی و محیط زیستی در شهرها هستند و به طور کلی تمام مشاغل و کسب هایی که ایجاد مزاحمت و سروصدا یا تولید دود یا عفونت کنند در صورت داشتن مشکل محیط زیستی به بند ٢٠ ماده ٥٥ قانون شهرداری ها جهت تعطیلی و جمع آوری با تایید محیط زیست ارجاع می شوند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.