مانور پدافند غیر عامل شهریار

مدیر آموزش و پرورش شهریار:

پدافند غیر عامل ارزانترین وصلح آمیز ترین روش دفاع است

علی ذبیحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار در مصاحبه با راه مبین گفت: امروزه ضرورت برنامه ریزی و پیش بینی علمی برای مقابله با وقوع چنین حوادثی انکار ناپذیر است و با مدیریت صحیح می توان از خسارت های ناشی از آن کاست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، رزمایش پدافند غیرعامل و مقابله با حملات هوایی و بلایای طبیعی نظیر زلزله در مدرسه دین ودانش شهرستان شهریار با حضور مدیر آموزش و پرورش،جانشین فرمانده سپاه، مسئول بسیج دانش آموزی و تعدادی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

همخوانی سرود ملی و سرود پافند غیرعامل، قرائت مقاله ای توسط یکی از دانش آموزان با موضوع پدافند غیرعامل از برنامه های قبل از اجرای رزمایش بود.

با اعلام آژیر و وضعیت قرمز، هشداری برای آغاز این رزمایش بود و دانش آموزان در فضای مدرسه پناه گرفتند.

در حاشیه این رزمایش علی ذبیحی مدیر آموزش وپرورش در مصاحبه با راه مبین گفت: پدافند غيرعامل به مجموعه اقداماتي اطلاق مي‌گردد كه مستلزم به كارگيري وسایل نظامی و جنگی  نبوده و با اجراي آن مي‌توان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري نمودیاحداقل ممكن كاهش داد.

علی ذبیحی با بیان این موضوع که اگر اقدامات پدافند غیر عامل را در سیر تاریخ مرور کنیم می بینیم که اقدام های پیش گیرانه ای در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی با هدف جان و ادامه حیات انجام گرفته است افزود : امروزه ضرورت برنامه ریزی و پیش بینی علمی برای مقابله با وقوع چنین حوادثی انکار ناپذیر است و با مدیریت صحیح می توان از خسارت های ناشی از آن را کاهش داد.

وی در ادامه اظهارداشت : پدافند غیر عامل ارزانترین وصلح آمیز ترین روش دفاع است .

مدیر آموزش وپرورش در پایان با اشاره به نقش دانش آموزان و فرهنگیان در فرهنگ سازی پدافند غیر عامل تصریح کرد :با توجه به اینکه تعداد زیادی از جمعیت یک کشور تحت پوشش آموزش وپرورش است و دانش آموزان نیروهای بالقوه و آینده سازان کشور هستند ،لذا دانش آموزان می توانند نقش بسزایی در فرهنگ سازی این مهم داشته باشند .

مانور پدافند غیر عامل شهریار مانور پدافند غیر عامل شهریار مانور پدافند غیر عامل شهریار

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.