درخشان

عضو شورای اسلامی شهر شهریار:

پراکندگی در تصمیمات مانع پیشرفت شهرها می شود

عضو شورای اسلامی شهر شهریار گفت: متاسفانه تجربه چهار دوره در شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان می دهد که نمره قبولی از سمت مردم به نمایندگان خود در شوراها داده نمی شود و مردم از تصمیمات و تاثیرات شوراها در آینده شهرشان چندان رضایت خاطر ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،  بهزاد درخشان عضو شورای اسلامی شهریار در مصاحبه با راه مبین با اشاره به فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور افزود: طبق پیش بینی کارشناسان هم اکنون ۶۶ درصد از جمعیت کل کره زمین در شهرها سکونت دارند و نسبت به سالهای گذشته رقمی رو به افزایش است واین نشان می دهد که مدیریت شهری بیش از پیش باید مورد توجه باشد.

درخشان بیان کرد: متاسفانه تجربه چهار دوره در شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان می دهد که نمره قبولی از سمت مردم به نمایندگان خود در شوراها داده نمی شود و مردم از تصمیمات و تاثیرات شوراها در آینده شهرشان چندان رضایت خاطر ندارند.

وی افزود: به دلیل تصمیماتی  که از بالا به پایین برای مردم گرفته می شود شاهد هستیم که با وجود علم و آگاهی که شوراها از مشکلات دارند، ولی تاثیر چندانی در برداشتن مشکلات نمی توانند داشته باشند و این نقصی در مدیریت شهری محسوب می شود در حالی که صاحبان اصلی شهر مردم بوده و نمایندگان آن ها در شوراها باید تصمیمات را از پایین به بالا مدیریت کنند.

درخشان با اشاره به حضور ۱۳ نماینده شورا از تمامی شهرستانهای استان تهران و سه نماینده از شهر تهران در مجمع نمایندگان، افزود: با توجه به ارتباطی که میان شوراهای استان وجود دارد از لحاظ علمی و پیگیری و تجربه، شورای شهرستان شهریار بالاتر از کل استان تهران است زیرا افراد دلسوزی در قسمت های مختلف در شوراها وارد شدند و درک بالایی از مشکلات دارند و این مهم پتانسیل خوبی برای توسعه شهرستان شهریار است.

درخشان افزود: شهریار با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان پر تراکم ترین شهرستان استان تهران باید جایگاهی بالاتر از جایگاه فعلی داشته باشد، زیرا ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری دارد و این رقم در میان شهرستان های تهران رقمی بی نظیر است.

وی تاکید کرد: اگر فرصت ها در شهر محترم شمرده شود، با مدیریت می توان توسعه پایدار را برای شهر ترسیم کرد زیرا شهریار شهری است که در جوار تهران و البرز قرار گرفته و می تواند باعث ایجاد ارزش افزوده برای منطقه باشد.

درخشان افزود: متاسفانه شورای اسلامی شهر به جز نقش اندکی که در شهرداری ها دارد، تاثیری در دیگر برنامه های شهری نداشته و سیاست گذاری در دیگر حوزه ها ندارد که امدیواریم نظام یکپارچه مدیریت شهری به زودی تعیین تکلیف شود و شوراهای اسلامی هم بتوانند به جایگاه اصلی خود برسند.

 

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.