بنر

پروژه مظلوم نمایی در تبلیغات انتخاباتی

طی روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت ستادهای انتخاباتی، بنرهای تبلیغاتی بوسیله داربست در نقاط مختلف شهر نصب شده که پاره شدن مداوم آنها کمی مشکوک به نظر میرسد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، طی روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت ستادهای انتخاباتی، بنرهای تبلیغاتی بوسیله داربست در نقاط مختلف شهر نصب شده که پاره شدن مداوم آنها کمی مشکوک به نظر میرسد.

بر اساس قانون هرگونه دیوار نویسی و نصب پوستر و تبلیغات از سوی هواداران نامزدهای انتخابات در محل های غیر مجاز، تخلف محسوب می شود و ستادها جز در محدوده مشخص ستاد نامزد انتخاباتی خود نباید تبلیغات فیزیکی نصب کنند.

برای همین منظور کمیته ای در فرمانداریها با نام کمیته امحا تشکیل شده است که وظیفه حذف و مستندسازی تخلفات تبلیغاتی را برعهده دارد.

بنر

اما در روزهای اخیر پاره شدن بنرهای تبلیغاتی برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مشکوک به نظر رسیده و جای تأمل دارد.

این سناریو از جنبه هایی مورد توجه است، اول اینکه ممکن است که طرفداران کاندیدای رغیب احساس خطر کرده و بغض و کینه درونی خود را با پاره کردن بنرهای کاندیدای دیگر تخلیه میکنند و به خیال خود مانع رأی مردم به نامزد رغیب میشوند.

دوم اینکه برخی ستادها برای مظلوم نمایی و متهم کردن رغیب اینکار تعمدأ انجام داده تا پروژه ای از پیش تعیین شده را رقم بزنند.

البته شکی نیست که کمیته امحا نیز بر حسب وظیفه ذاتی خود باید با تبلیغات خارج از محدوده مقابله کرده و آن را مستند سازی کند که البته این موضوع نیز باید با اطلاع به ستاد نامزد مورد نظر صورت گرفته و حذف آن را بر طبق ضوابط از خود ستادها بخواهند.

بنر

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.