آجیل

در آستانه شب یلدا؛

پسته ارزان‌تر شده است + قیمت

رؤسای اتحادیه‌های خشکبار و شیرینی فروشان از ثبات قیمت آجیل و شیرینی در آستانه شب یلدا خبر دادند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از رازق، علی بهره منده رئیس اتحادیه قنادی و شیرینی فروشان با اشاره به اینکه قیمت شیرینی سالانه یکبار توسط اتحادیه تعیین می شود، اظهار کرد: قیمت تمام شیرینی ها سالانه یک بار توسط اتحادیه تعیین می شود و تا پایان سال نیز حتی در آستانه شب یلدا تغییری نخواهد داشت.

وی با اعلام  قیمت انواع شیرینی های پرمصرف بیان کرد: شیرینی تر با قیمت ۱۵ هزار تومان، گل محمدی ۱۲ هزار تومان، زبان، پاپیون و شیرینی برنجی همگی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و در نهایت کیک یزدی هم با قیمت ۹ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه خشکبار نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر عرضه بیشتر از تقاضا است، اظهار کرد: پیش‌بینی می کنیم با توجه به وفور جنس در بازار و افزایش عرضه بازار، شب یلدا در آرامش باشد و شاهد نوسان قیمت نباشیم.

وی با عنوان اینکه قیمت آجیل امسال حدود ۷ درصد در مجموع نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اظهار کرد: به طور مثال تخم کدو نسبت به شب یلدا سال گذشته ۳۰ الی ۴۰ درصد ارزان‌تر شده است درحالیکه تخمه ژاپنی تفاوت چندانی نسبت به سال گذشته نداشته ولی پسته نسبت به سال گذشته ۷ الی ۸ درصد ارزان‌تر شده است.

رئیس اتحادیه آجیل  و خشکبار با بیان اینکه برخی اقلام وارداتی مثل بادام هندی باعث افزایش قیمت آجیل شده است، گفت: واردات رسمی و غیر رسمی بر خی از آجیل ها که متأثر از قیمت دلار است با نوسانات قیمت دلار موجب افزایش قیمت آجیل شده است.

احمدی در پایان عنوان کرد: اگر تعرفه ۴۰ درصدی واردات اقلام خوراکی همچون بادام هندی کاهش یابد باعث می شود تا دیگر برای قاچاقچیان این کالا صرف نکند که به صورت غیر رسمی این محصول را وارد کنند و کار ما نیز در تنظیم قیمت های بازار با جمع آوری کالاهای قاچاق بسیار راحت تر خواهد شد.

آخرین قیمت های آجیل و خشکبار در آستانه شب یلدا

قیمت

نام کالا

ردیف

۲۶۰۰۰-۳۰۰۰۰

انجیر خشک

۱

۸۰۰۰-۹۵۰۰

بادام با پوست

۲

۳۶۰۰۰-۴۰۰۰۰

بادام پوست کاغذی

۳

۴۰۰۰۰-۴۵۰۰۰

بادام هندی

۴

۱۱۵۰۰-۱۲۵۰۰

برگ زرد آلو

۵

۳۴۰۰۰-۳۹۰۰۰

پسته احمد آقایی

۶

۳۶۰۰۰-۴۱۰۰۰

پسته اکبری

۷

۶۵۰۰-۷۵۰۰

تخمه آفتابگردان

۸

۱۹۵۰۰-۲۵۰۰۰

تخمه ژاپنی شور

۹

۱۵۰۰۰-۲۱۰۰۰

تخم کدو

۱۰

۲۰۰۰۰-۲۶۵۰۰

گردو پوست کاغذی

۱۱

۵۱۰۰۰

مغزه گردو دوپره سفید

۱۲

 

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.