پلیس پیشگیری

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

پلیس زن در ایران نقش بسیار مهمی دارد

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: از ۱۳۱ هزار پرونده ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها ۱۰۹ هزار پرونده با تلاش مأموران پلیس زن به سازش منجر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تهران نیوز،سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در خصوص نقش بانوان پلیس اظهار داشت: پلیس زن در جمهوری اسلامی ایران نقشی مهم داشته و بنا به ضرورت و تدبیر شروع به فعالیت کرده و در حال انجام وظیفه است.

سردار ظهیری به شرح وظایف پلیس زن پرداخت و تصریح کرد:‌ همان وظایفی را که مردان پلیس انجام می‌دهند، افسران، درجه‌داران و مأموران پلیس‌های زن نیز انجام می‌دهند؛ بانوان پلیس در دستگیری مجرمان ، بدرقه متهمان و بازجویی از زنان نقش خوبی داشته و با مسؤولیت‌پذیری بالایی که دارند وظیفه‌شان را بدون کم و کاست انجام می‌دهند.

وی به دفاتر مشاوره و مددکاری که در کلانتری‌ها مستقر هستند اشاره و بیان کرد: پلیس به دنبال کاهش ورودی پرونده‌هاست، در این راستا دفاتر مشاوره و مددکاری تشکیل شده است و با حضور مأموران پلیس‌های زن توانسته‌ایم ۸۳ درصد پرونده‌هایی را که به این دفاتر ارجاع می‌شود به صلح و سازش تبدیل کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد:‌در ۱۱ ماه امسال از مجموع ۱۳۱ هزار پرونده که به دوایر مددکاری و مشاوره کلانتری‌ها ارجاع شد، ۱۰۹ هزار پرونده به سازش منجر شد؛ ۲۴ هزار پرونده مربوط به موضوعات خانوادگی و ۶۲ هزار پرونده مرتبط با نزاع و درگیری بوده‌اند.

سردار ظهیری در ادامه به سایر مسؤولیت‌های بانوان پلیس پرداخت و گفت: مشاوره‌های قبل از ازدواج از جمله مواردی دیگری است که مأموران پلیس زن در کلانتری‌های آن را پیگیری می‌کنند؛ در همین راستا در ۱۱ ماهه امسال ۱۶۷ هزار نفر مشاوره قبل از ازدواج را از مأموران بانوی پلیس دریافت کرده‌اند.

وی در پاسخ به دیگر پرسش در خصوص تحصیلات مأموران بانوان پلیس خاطرنشان کرد: اکثر مأموران پلیس زن تحصیلات تکمیلی را گذرانده و از آموزش و تجربه لازم درحوزه مشاوره و مددکاری برخوردار هستند.

سردار ظهیری به دیگر وظایف و کارکردهای این دسته از پلیس‌ پرداخت و خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده‌های جرایم اطفال و نوجوانان توسط مأموران پلیس زن در کلانتری‌ها انجام می‌شود؛‌ در این راستا خانواده‌های افراد بزهکار دعوت شده و در جهت اصلاح و بازپروری  و پیشگیری از بزهکاری مجدد آموزش‌های لازم به آنها داده می‌شود.

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.