کاشانی

کاشانی:

پول تیم ملی امید در فدراسیون فوتبال بلوکه شده است!

مدیر تیم ملی امید ایران در نشست خبری گفت: پول کمیته ملی المپیک که به تیم امید اختصاص داده شده،‌در فدراسیون فوتبال بلوکه است.


 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس، حبیب کاشانی در نشست خبری در مورد شرایط تیم ملی فوتبال امید ایران گفت: به اصحاب رسانه خیر مقدم می‌گویم و امیدوارم بتوانیم پاسخگوی دوستان خبرنگار باشیم. چهلمین روز درگذشت هادی نوروزی را به خانواده ورزش تسلیت می‌گویم جا دارد روز ۱۳ ابان را هم گرامی بدارم. از شهردار منطقه ۹ به دلیل میزبانی این نشست هم تشکر می‌کنم.

وی افزود: در مورد قرارداد خاکپور باید بگویم. قسمتی که مربوط به قرارداد است باید در اختیار فدراسیون باشد. از ابتدا بحث قرارداد با فدراسیون بود. باید این جلسه برگزار می‌شد. از اول فروردین قرارداد دوم آغاز شده است. بحث بعدی مکانی بود که باید قرارداد در آن بسته می‌شد. بحث سوم هم راجع به محتوای قرارداد بود بند ۱۳ این قرارداد بسیار سوال برانگیز بود و حس خوبی به مربیان نمی‌داد. در جلسه با کفاشیان او اعلام کرد از بند ۱۳ خبر نداشته است. قرار بود این بند تصحیح شود که این اتفاق افتاد و قرارداد به فدراسیون دادیم قرار است مفاد جدید نوشته شود و قرارداد امضا شود حرف کفاشیان برایی ما مستند است.

کاشانی در ادامه خاطرنشان کرد:‌از سال ۸۶ که به پرسپولیس آمدم تمام نشست‌های ما در این سالن بوده است. اگر دوستانی به ورزشگاه می‌روند یا افرادی که به محل کار می‌روند از این منطقه راحت انجام می‌شود. در پرسپولیس شهرداری اسپانسر ما بود ما با بانک شهر صحبت کردیم تا برای تیم ملی امید اسپانسر ما شود. تیم‌های مختلف از بانک‌ها به عنوان اسپانسر استفاده می‌کنند. برای هر نفر در اردو از ۸۰ تا ۱۰۵ دلار هزینه می‌کنیم و تهیه این مبالغ سنگین است. اگر کمک دوستان نباشد تهیه این پول‌ مشکل است. تا به امروز کمیته المپیک ۱۳۲ میلیون تومان به ما کمک کرده است که هنوز به دستمان نرسیده است. این پول در فدراسیون بلوکه شده است و در صورت رفع تحریم به دست ما می‌رسد. پول قرارداد مربیان را به ما ندادند. به خاطر اینکه مربیان زندگی دارند و فرزند دانشجو دارند را پول تهیه کردیم و به بازیکنان دادیم. حالا پولی که ما دادیم را هم از قراردادها کم کردند. از کمیته المپیک به ما پول دادند اما در فدراسیون این پول بلوکه شده و با وجود اینکه کفاشیان چند بار دستور اکید داده است این پول را به ما نداده‌اند. تیم ما تیم المپیک است و نیاز به نگاه ملی داریم تمام تلاش ما این بوده که تعامل بین فدراسیون، وزارت و کمیته المپیک به وجود بیاید. این بحث‌ها که مربی چه کسی باشد ایرانی یا خارجی باشد را نداشتیم و از این مرحله گذر کردیم..

وی افزود: سهمیه سی‌آی‌پی ما قطع شده است. در اردوی قطر از طریق سی‌آی‌پی‌ رفتیم اما الان این خبر را به ما دادند که این مسئله قطع شده است. این اتفاقات مشکل‌دار نیست؟! دوستانی که به ما قول داده بودند به ما کمک کردند. برخلاف نظر شما من به خودم نمره قبولی نمی‌دهم. شان تیم ما بالاتر از این حرف‌ها است که بازیکنان با لباس، کفش، چمدان و … روحیه بگیرد این مسئله نیاز اولیه است. چند روز پیش برمک را دیدم او گفت با کمک تعدادی از دوستان این اقلام را برای تیم جوانان در نظر گرفتیم و آنها روحیه گرفتند. تا امروز تلاش کردیم مسائل مدنظر کادرفنی تهیه شود اما تاکنون معتقدم شان تیم رعایت نشده است. وقتی آمدیم به تیم امید ۲۰ دلار پول تو جیبی و به تیم بزرگسالان روزی ۱۰۰ دلار پول تو جیبی می‌دادند. این بازیکنان متعلق به آینده فوتبال ایران هستند باید بیشتر از آنها حمایت کنیم مطمئن باشید ۵۰ بازیکنی که برای امید ثبت نام شدند آینده فوتبال ما هستند. می‌بینم مربیان تیم ملی امید جلسات بلند مدتی دارند. کادر پشتیبانی هم تمام تلاشش را می‌کند. نهادهای خارج ورزش هم باید نمره ۲۰ بگیرند با کمترین مشکل خروجی روبرو بودیم و حسین اخوت سرپرست تیم می‌تواند این مسئله را تائید کنند. اکثر بازیکنان ما یا سرباز هستند یا دانشجو اما با هماهنگی نظام وظیفه، سپاهان و …. مشکل خروجی بازیکنان حل شده است. همه باید منیت را کنار بگذاریم. اسم نمی‌برم شب بازی فینال مربی لیگ برتر به من پیامک داده که فردا بازیکنانش بازی نکند، چرا که تیم آنها جمعه در لیگ برتر بازی دارند. این نگاه ملی نیست ما در غرب آسیا و بین ۹ کشور عربی به میدان برویم آن وقت یک مربی می‌گوید به خاطر منافع باشگاهی بازیکن را بازی ندهیم. بازیکنان ما بعد از قهرمانی در غرب آسیا ۵۰۰ دلار پاداش گرفتند اما بازیکنان تیم ملی بزرگسالان برای پیروزی مقابل گوام و ترکمنستان ۲-۳ هزار دلار می‌گیرند طبیعی است که در این شرایط بازیکن حاضر باشد در نیمکت تیم ملی بزرگسالان بنشیند اما آنجا باشد. خودش را به مریضی بزند که نیاید. در این شرایط امتیاز سی‌آی‌پی را هم در این وضعیت اگر یک نفر در تیم ملی بزرگسالان ۳ ماه پول نگیرد دائم این مسئله گفته می‌شود در این شرایط مگر سعید عزیزیان و مربیان ما زندگی ندارند. آنها هم دارای خانواده هستند.

کاشانی گفت: با خاکپور اگر هزار جلسه بگذاریم و تعامل نباشد فایده نخواهد داشت. از روز اول کاری تعامل خود را با تیم ملی بزرگسالان و … انجام دادیم. در بحث فنی و تمرینی هم تعامل خود را با باشگاه‌ها و … انجام دادیم. بازیکنان را آماده به تیم‌هایشان بازگرداندیم. حتی بازیکن مصدوم گرفیم و سالم به تیم‌هایشان باز گرداندیم بچه ۱۰ ساله نیستم و اگر مشورتی بدهند از پیشنهاد منطقی استقبال می‌کنیم.

کاشانی در امورد اعزام خبرنگاران و عکاسان گفت: از علیپور،‌ رسایی و اخوت می‌خواهیم شرایط را بررسی کنند و تا مشخص شود جقدر می‌توانیم سوبسیت بدهیم تا با تیم رسانه‌ای اعزام شویم.

کاشانی در مورد اینکه چرا قرار داد کن استید، پاره وقت است، تصریح کرد: یکی از بهترین‌ قراردادهای ما بوده است. باشگاه با تیم ملی فرق دارد. باشگاه ۱۰ ما کار می‌کند. برای مربیان خارجی باشگاه باید مسکن و سایر امکانات را تهیه کرد اما در تیم‌باشگاهی شرایط فرق می‌کند. کن استید به صورت پاره وقت با ما قرارداد بسته است. او در هنگام اردوها به جمع ما می‌اید و قراردادش پاره وقت است. ما در هر اردو او را فرا می‌خوانیم و همانجا هزینه‌ها را پرداخت می کنیم. در روزهایی که تییم برنامه ندارد او از ما حقوق می‌گیرد.

کاشانی یادآور شد: با رئیس فدراسیون فوتبال آلمان جلسه داشتیم، او به من و کفاشیان اعلام کرد اگر بخواهم چکیده فعالیت‌های خود در راستای رسید، عراق از ما تقاضای پول کرد تا برای دیدار دوستانه به آنها پول بدهیم، به دلیل جایگاه کشورمان این مسئله پذیرفتنی نیست. برای دیدار با کره شمالی به دلیل که حریفی از شرق آسیا در گروه ما است قبول کردیم هزینه اقامت آنها را هم بدهیم. برای دعوت از کشورها باید هزینه آمدن و اقامت را بدهیم و قتی به ترکیه می‌رویم و چند بازی دوستانه انجام می‌دهیم در امارات انجام می دهیم و در همان مقطع استقلال خوزستان هم در آن مقطع در امارات است البته عراق اکنون متقاضی بازی دوستانه با ما شده است که باید دید نظر کادرفنی چیست ما دوست داشتیم با ژاپن و کره جنوبی هم بازی کنیم که این مسئله مورد موافقت آنها واقع نشد.

وی در مورد اینکه کمیته المپیک چرا راضی به کمک مالی به تیم ملی امید نیست، خاطرنشان کرد: علت تاخثر اخوت در جلسه امروز پیگیری وضعیت بازیکنان سرباز بود. ما تیم و جزوی از فدراسیون فوتبال هستیم. فدراسیون باید در ابتدای سال برنامه بودجه‌ای را اعلام کند. قبل از سال به ما باید بودجه را می‌گفتند در نهایت اعلام شد که بودجه نداریم.

طبق برنامه‌ای که ما به فدراسیون دادیم باید بودجه هم به ما تعلق می گرفت. متاسفانه تا امروز هیچ پولی به ما ندادند. یک بار اعلام شد به ما کمک مالی شود اما این اتفاق نیفتاده است. گرفتن ۱۳۲ میلیون پول از طباطبایی در فدراسیون فوتبال مثل گرفتن پول فدراسیون فوتبال در تحریم از فیفا است.

وی تصریح کرد: تلاش ما این است که قبل از اعزام به قطر یک اردوی ۴ روزه در مشهد داشته باشیم بازیکنان به مشهد بروند و از حضرت امام رضا امداد بگیریم.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.