پیروزی کلینتون در آخرین مناظره انتخاباتی

بر اساس نظرسنجی‌های اولیه صورت گرفته درباره برنده مناظره آخر نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون بر دونالد ترامپ پیروز شده است.

به گزارش راه مبین به نقل از مشرق، طبق عادت انتخاباتی در آمریکا، با پایان مناظره نامزدهای اصلی انتخابت ریاست جمهوری، نظرسنجی‌هایی درباره اینکه کدام نامزد پیروز مناظره شده، انجام گرفته است.

«هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوی آمریکا بامداد چهارشنبه (سه‌شنبه شب به وقت محلی) برای سومین و آخرین بار به مناظره رو در رو با هم پرداختند.

دو نامزد در حالی به سالن محل برگزاری مناظره در دانشگاه نوادا لاس وگاس پای گذاشته‌اند که در تمام نظرسنجی‌های مهم، کلینتون با اختلاف نسبتا قابل توجهی از رقیب جمهوری‌خواهش پیش افتاده است.

رقابت‌های انتخاباتی آمریکا در دو ماه اخیر بیش از هرچیز تحت تأثیر افشاگری‌های مداوم ویکی‌لیکس از ایمیل‌های خصوصی کلینتون از یکسو و انتشار پی در پی ادعاهای جنسی علیه ترامپ بوده است.

در مناظره آخر کلینتون و ترامپ، دو طرف درباره مسائل مختلفی از قبیل داعش، سوریه، ایران، روسیه و ایمیل‌های جنجالی کلینتون صحبت کردند.

طبق یک عادت انتخاباتی در آمریکا، پس از هر مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه کدام نامزد پیروز مناظره شده، نظرسنجی انجام می‌شود.

بر همین اساس دو نظرسنجی درباره برنده مناظره آخر نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا انجام شده است.

طبق نظرسنجی‌های اولیه، هیلاری کلینتون توانسته بر دونالد ترامپ پیروز شود؛ موضوعی که کمتر از ۲۰ روز تا موعد اصلی انتخابات سراسری(۱۸ آبان)، می‌تواند موقعیت نامزد دموکرات‌ها را در برابر رقیب جمهوریخواهش تحکیم بخشد.

نظرسنجی مشترک شبکه سی ان ان و موسسه او آر سی از مخاطبان و بینندگان مناظره آخر حاکی است که از نظر ۵۲ درصد کلینتون عملکرد بهتری از ترامپ در مناظره آخر داشت.

بر اساس نتیجه منتشر شده این نظرسنجی، تنها ۳۹ درصد اعتقاد داشتند که ترامپ عملکرد بهتری در برابر کلینتون در مناظره آخر نامزدها داشت.

اختلاف ۱۳ درصدی نامزد دموکرات در برابر رقیب جمهوریخواهش در این نظرسنجی در حالی صورت گرفته که بر اساس یک نظرسنجی دیگر هم کلینتون، پیروز مناظره سوم و نهایی نامزدها بوده است.

نظرسنجی موسسه نظرسنجی «یوگاو» از بینندگان مناظره سوم و آخر هیلاری کلینتون و ترامپ نشان می‌دهد که اکثر آنها معتقدند نامزد دموکرات عملکرد بهتری داشته است.

۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد داشتند که کلینتون عملکرد بهتری داشته و ۳۹ درصد هم ترامپ را بهتر از نامزد دموکرات خواندند.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.