علاقه دولت برای به شماره انداختن نفس مسکن مهر

علاقه دولت برای به شماره انداختن نفس مسکن مهر؛

پیشرفت فیزیکی ۴ درصدی مسکن مهر در ۱۲ ماه/پیشرفت ماهانه ۳۳ صدم درصدی در سال ۹۴

در حالی اوایل سال گذشته وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی پزوژه‌های مسکن مهر را ۸۷ درصد اعلام کرده بود که قائم مقام وی اواخر سال پیشرفت این واحدها را ۹۱ درصد اعلام کرد؛ یعنی ۴ درصد در ۱۲ ماه.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از جهان، خردادماه سال گذشته وزارت راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی پروژه‌های مسکن مهر خبر داد. در مردادماه نیز مهرآبادی میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح در سراسر کشور را  87درصد اعلام کرد.

در دومین ماه زمستان ۹۴ وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها را همان ۸۷ درصد خردادماه اعلام کرد: « از دو میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن مهر بیش از ۱٫۶ میلیون واحد واگذار شده است. ۶۰۰ هزار واحد مسکونی باقی مانده که میانگین پیشرفت واحدهای باقی‌مانده نیز بالای ۸۷ درصد است.»

در ادامه مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر گفت:‌ در سراسر ایران اگر برنامه را ملاک قرار دهیم یعنی ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر، در حال حاضر ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

وی تصریح کرد:‌ اما اگر مبنا تعداد قراردادهای منعقد شده در مسکن مهر باشد، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این طرح ۹۱ درصد است.

بر این اساس با حسابی سرانگشتی متوجه می‌شویم که در ۱۲ ماه سال گذشته پروژه‌های طرح مسکن مهر ۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند. به عبارت دیگر ماهانه حدود ۳۳ صدم درصد که در نوع خود یک شاهکار محسوب می‌شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.