آب و هوا

پیش بینی بارش ها در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز بارش ها در شمال غرب و غرب کشور آغاز شده و انتظار داریم امروز و امشب در ارتفاعات این مناطق شاهد بارش برف و باران باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازتهران نیوز،امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت:امروز (۲۷ دی ماه) در سواحل غربی دریای خزر هم بارش های پراکنده را خواهیم داشت.

وی افزود:فردا ( شنبه ) بارش نوار غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز و جنوب کشور را هم فرا می گیرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت بارش های فردا در غرب و جنوب غرب خواهد بود، بیان داشت:بارش در مناطق جنوبی کشور به صورت رگبار، رعد و برق و ورزش باد شدید همراه خواهد شد.

نقشینه افزود:روز یکشنبه هفته آینده به جز استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان برای بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت. بارندگی در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی همراه رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

وی ادامه داد:روز دوشنبه هفته آینده هم برای نوار شمالی کشور، بخش هایی از غرب و جنوب شرق، بارش باران و برف خواهیم داشت و بارش در مناطق مرکزی کشور در این روز به صورت پراکنده می باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:این سامانه سه شنبه ( اول بهمن ماه ) در سواحل دریای خزر، غرب و بخش هایی از مرکز و جنوب غرب و شمال شرق فعالیت اش تداوم می یابد.

ماندگاری هوای سرد تا اواخر هفته آینده در نیمه شمالی کشور 

وی با اشاره به اینکه ماندگاری هوای سرد را تا اواخر هفته آینده در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت، افزود:اواخر وقت شنبه تا اواخر هفته شاهد نفوذ هوای سرد بر روی نیمه شمالی کشور خواهیم بود و با کاهش دما در این مناطق مواجه خواهیم شد.

نقشینه اظهار داشت:هر چند کاهش دما برای مناطق مختلف، متفاوت می باشد اما پیش بینی می شود بین ۵ تا ۷ درجه ای کاهش دما طی این مدت در این مناطق رخ خواهد داد.

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور 

وی ادامه داد:طی ۲ روز آینده شرق، جنوب شرق، غرب و جنوب غرب، وزش باد شدید رخ خواهد داد. فردا شب و یکشنبه هفته آینده غرب دریای خزر مواج و متلاطم می شود و همچنین فردا ( شنبه) شمال خلیج فارس هم مواج خواهد بود.

بارش پراکنده در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:برای تهران هم پیش بینی می شود طی ساعات آینده بارش برف و باران را به صورت پراکنده داشته باشیم. امشب هم بارش پراکنده در تهران پیش بینی می شود. فردا شب تا روز دوشنبه هم در برخی ساعات در تهران بارش پراکنده برف و باران را خواهیم داشت.

نقشینه در مورد سردترین و گرم ترین مراکز استان گفت:بیرجند و زنجان با ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان بودند و بیشینه دمای بندرعباس دیروز به ۲۲ درجه رسید که گرم ترین مرکز استان بود.

وی افزود:برای تهران هم پیش بینی می شود که فردا بیشینه دمای حدود ۶ تا ۷ درجه را داشته باشد. یکشنبه هفته آینده تهران خنک تر خواهد بود و بیشینه دما یکی دو درجه کاهش خواهد یافت.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد:امروز سواحل شرقی استرالیا هم با باران شدید مواجه است که این موضوع سبب شده تا مقداری از آتش سوزی در این مناطق فروکش کند.

 

 

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.