مجتمع مسکونی بوستان

پیگیری صدور اسناد مجتمع بوستان اندیشه پس از ۲۰ سال

محمدرضا عبدالعلی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهریار گفت: مجتمع یک‌هزار واحدی بوستان اندیشه یکی دیگر از مشکلاتی بود که مردم در حدود ۲۰ سال درگیر اسناد مالکیتی خود بودند و با ورود فرمانداری و برگزاری جلسات با شرکت عمران و سرمایه گذاری مسکن تکالیف این دو قسمت مشخص و در مرحله صدور اسناد مالکیتی مالکان قرار دارد .

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،عبدالعلی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهریار در جمع خبرنگاران با اشاره به این مطلب که مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) ملزم به پرداخت خسارات مردم در صورت ورود به اراضی آن‌ها را در فاز ۶ شهر جدید اندیشه می باشد، اظهار داشت: با اصلاح سند مادر مجتمع ثامن الائمه فردوسیه در اداره ثبت، اسناد مالکیتی تفکیکی تا پایان سال صادر خواهد شد.
 
محمدرضا عبدالعلی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهریار در ادامه به  موضوع اراضی فاز ۶ شهر جدید اندیشه پرداخت و گفت: پس از جلسات مکرر کارشناسی مقرر شد که شهرداری نسبت به نقشه برداری این فاز برای مشخص شدن مقدار مساحت زمین اقدام کند؛ که در  گام نخست انجام  و در گام دوم به تعین طرح پرداخته شود.
 
وی افزود: اشتباهی که در فاز ۶ رخ داده آن است که یکی از اشتباهات صورت گرفته فروش تمامی اراضی حتی حرائم لوله‌ها و انشعابات  بوده است که با وجود تفکیک و صدور سند صورت گرفته و در فاز ۵ نیز مجتمع اقتصادی کمیته امداد در اجرای پروژه‌های خود در بخش‌هایی وارد زمین‌های فاز ۶ شده‌اند که باید متولی آن خسارات را به مردم پرداخت کند و تحمیل این هزینه به شهرداری اندیشه عادلانه نیست.

معاون عمرانی فرمانداری شهریار بیان کرد: طرح ارسالی شهرداری اندیشه برای اراضی باقیمانده فاز ۶ در مواردی با ضوابط طرح تفصیلی و شهرسازی همخوانی نداشت که برای اصلاح مجدد ارسال شد.
عبدالعلی گفت: مجتمع یک‌هزار واحدی بوستان اندیشه یکی دیگر از مشکلاتی بود که مردم در حدود ۲۰ سال درگیر اسناد مالکیتی خود بودند و با ورود فرمانداری و برگزاری جلسات با شرکت عمران و سرمایه گذاری مسکن تکالیف این دو قسمت مشخص و در مرحله صدور اسناد مالکیتی مالکان قرار دارد .

وی ادامه داد: مجتمع گلسا اندیشه نیز یکی دیگر از پرونده‌های پیچیده ما بود که به دلیل مسائل فی مابین شرکت عمران و شرکت خانه سازی ایران زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی مشکلات ۲۵ سال پابرجا بود که پس از ورود و احصاء مشکلات در مرحله انجام برخی امور اداری برای حصول اسناد مالکیتی قرار دارد.

عبدالعلی در پایان خاطر نشان  کرد: در خصوص اسناد مالکیتی شهرک ثامن الائمه فردوسیه نیزباید گفت که مشکل در صدور اشتباه سند مادر زمین بود و باید اصلاح سند مادر توسط اداره ثبت انجام پذیرد که متأسفانه روند فرآیند‌های اداری در اداره ثبت طولانی است و هم‌اکنون در این مرحله قرار دارد و  پس از اصلاح سند مادر اسناد تفکیکی آن انشالله تا پایان سال صادر خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.