طهماسبی

چاپ سه کتاب درباره عبدالقادر مراغی و اوحدی مراغه‌ای

نویسنده «فرهنگ ساز‌ها و نام‌ها» گفت: سه کتاب درباره عبدالقادر مراغی و اوحدی مراغه‌ای-عارف و شاعر پارسی‌گوی ایران در قرن هشتم هجری- زیر چاپ دارم که تا پایان سال روانه بازار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  طغرل طهماسبی گفت: کتاب تصحیح شده «کلیات اوحدی» در کنار دو کتاب «دانشنامه مراغه» و «فرهنگ عبدالقادر مراغی» تا پایان سال منتشر می‌شود.

وی بیان کرد: «دانشنامه مراغه» دایره المعارف درباره شهر مراغه است و کتاب شهرشناسی مراغه محسوب می‌شود. کار روی این کتاب از ۱۵ تا ۲۰ سال پیش آغاز شد که ۵ سال آن به صورت مداوم بوده است.

این نویسنده اظهار کرد: پیش از این کتابی با عنوان «عبدالقادر مراغی، معلم ثالث» چاپ شده که «فرهنگ عبدالقادر مراغی» چاپ دوم آن است. تفاوت جلد دوم با نسخه‌ای که برای اولین بار منتشر شد در این است که در پایان کتاب «فرهنگ عبدالقادر مراغی» الحاقیه‌ای به نام «فرهنگ اصطلاحات و تعبیرات عبدالقادر مراغی» نیز به چاپ می‌رسد.

وی گفت: کتاب «عبدالقادر مراغی، معلم ثالث» درباره بیوگرافی، آثار و اندیشه‌های عبدالقادر مراغی بود که انتشارات آوای راد آن را چاپ کرد، اما از آنجا که محتوای آثار قدیمی است و اصطلاحات غریبی دارد با چاپ الحاقیات زمینه تسهیل در خوانش را فراهم کردم. این کتاب در مرحله ویرایش است و احتمالا از سوی انتشارات پل یا سوره مهر منتشر می‌شود.

طهماسبی همچنین تاکید کرد: کتاب «کلیات اوحدی» قبل از انقلاب چاپ شد و هم غلط املایی زیادی دارد و هم چندین نسخه از اشعار اوحدی مراغه‌ای در پرداخت به آثاری این شاعر جامانده بود. بر همین اساس در کلیات اوحدی هم تمام اشتباه‌های املایی رفع شد، چند نسخه موردنظر به کار اضافه شد و شرح اصطلاحات و لغات هم به کتاب افزوده شد. تصحیح این کتاب از دو سال پیش آغاز شد و این کتاب جزء کتاب‌هایی است که تا پایان سال منتشر می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.