خانواده

چرا اعضاء خانواده در ایران به سختی زیاد می شود؟

روابط نامشروع که در فرهنگ خود کشورهای غربی و آمریکایی تعریف شده است در حال افزایش بوده و رفته رفته رابطه جنسی آنها به سمت خشونت در حرکت است

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فرهنگ، از آنجایی که نهاد خانواده در اکثر کشورهای غربی و آمریکا چندان تعریف مشخصی ندارد در عمل هم خبری از این نهاد مقدس در اکثر خانه های این کشورها نیست. به گونه ای که اکثر رسانه های این کشورها از گذشته پیش بینی کرده بودند که عملا ازدواج در این کشورها از بین می رود و اکثر فرزندانی که متولد می شوند حاصل ازدواج نخواهند بود.

این پیش بینی در این کشورها خیلی دشوار نیست چرا که روابط نامشروع که در فرهنگ خود این کشورها تعریف شده است در حال افزایش بوده و رفته رفته رابطه جنسی در آن رو به خشونت در حرکت است.طبق آمارهایی که خود رسانه های لندن نشین منتشر کرده اند، بیش از ۵۰درصد نوزادانی که در اسکاتلند و شمال انگلیس متولد می شوند به افرادی تعلق دارند که با روابط نامشروع (طبق تعریف غرب) به دنیا آمده اند.

در برخی از کشورهای دیگر که ادعای دموکراسی آنها در مسائل مختلف افزایش یافته است این شرایط در حال وقوع است اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه این کشورها قوانینی تصویب نمی کنند که یک زن و یک مرد با ازدواج بچه دار شوند.شاید این مسئله کوچکترین حق یک فرزند باشد که از یک ازدواج به دنیا بیاید تا بعد از تولد و با افزایش سن به دنبال حداقل های محبت یک پدر و یا یک مادر نباشد.

در بسیاری از کشورها که فرزندان به صورت دوستی به دنیا می آیند، در نهایت بعد از تولد اکثر آنها بدون پدر و یا مادر بزرگ می شوند و همواره از کمبود محبت برخوردارند که این مسئله سبب آسیب های مختلف روانی می شود که در نهایت می تواند به بزهکاری و یا قاتل شدن فرزند متجر شود.

ضعف در اداره امور این کشورها و مهمتر از آن عدم اعتقاد اکثر شهروندان به نهاد مقدس خانواده سبب شده است که به سختی در این کشورها خانواده ای حتی با تعاریف خود کشورها یافت شود.شاید برخی افراد گمان کنند که منظور از خانواده همان خانواده ای است که مد نظر دین اسلام که اغلب در کشور ایران جاری است، باشد اما قطعا اینگونه نیست چرا که تعریف  نهاد خانواده در غرب و آمریکا با توجه به دین حاکم در آن کشورها با دین اسلام متفاوت است و اگرچه در آن تعریف، با توجه به عدم کامل بودن دینشان مشکلاتی وجود دارد اما قطعا همان تعریف از خانواده و تشکیل آن می تواند بهتر از دوستی های بدون تعریفی باشد که ختم به بارداری زنان در این کشورها می شود.

اما نکته قبل تامل این است که با وجود اینکه در این کشورها به نهاد خانواده اهمیتی داده نمی شود اما با این وجود جمعیت این کشورها با توجه به در نظر گرفتن شرایط مختلف افزایش پیدا می کند و به نوعی کمبودی در آن احساس نمی شود.

اما این شرایط در کشور جمهوری اسلامی ایران با توجه به نشات گرفتن تعریف خانواده از دین اسلام متفاوت است.امروزه با وجود همه طعمه هایی که دشمنان کشور و ملت برای تحریف خانواده و یا از بین بردن این نهاد مقدس قرار داده اند، خوشبختانه خانواده در ایران جاری است اما متاسفانه فرزند آوری و افزایش جمعیت با وجود همه موانعی که قرار است توسط حکومت برداشته شود، به کندی پیش می رود.

یکی از اصلی ترین علت تاکید دین اسلام برای تشکیل نهاد مقدس خانواده، فرزند آوری است اما متاسفانه بعضا در کشور شاهدیم که تشکیل خانواده تنها در ازدواج زوجین متوقف می شود و ثمره ای ندارد اما در کشورهای اروپایی و آمریکایی ولو به صورت نامشروع جمعیت خود را افزایش می دهند.

اگرچه شاید عده محدودی از افراد خلاف دیدگاه اسلامی را داشته باشند و در کشور هم زندگی کنند اما قطعا با توجه به اهمیت  نهاد خانواده برای حکومت، این افراد نمی توانند آزادانه همانند غرب و آمریکا به فعالیت های شنیع خود ادامه دهند.اخیر در ایران با توجه به تصمیم کلانی که در حکومت گرفته شده است، خانواده ها به منظور فرزند آوری تشویق می شوند و برنامه های مشخصی برای نوزادان بعد از تولد در نظر گرفته می شود.

مسئله ای که در اکثر کشورهای غربی و آمریکایی متفاوت است و عملا نه تنها به خانواده بها داده نمی شود بلکه با تصویب قوانین ضد انسانی نظیر آزادی همجنس بازی، بر آتش مجردی کاذب که ختم به طغیانگری درون انسان می شود، می دمند.

حتی طبق آمار شرایط این کشورها با محدود ازدواج های سفیدی که در کشور می افتد قابل مقایسه نیست، اما در هر صورت هوشیاری مسئولین و مردم در جامعه را می طلبد که آتش فتنه خانواده در کشور کمتر و کمتر شود.

اهمیت بیشتر به تشکیل خانواده در میان جوانان در سن مناسب ازدواج، می تواند یکی از بهترین راهکارها باشد.اگر چه تحقق این مسئله در کشور نیازمند همکاری بیشتر مردم و مسئولین است اما به نظر می رسد با توجه به اتخاذ تصمیم کلان جمعیتی، این اتفاق به ممکن شدن نزدیک تر باشد تا غیر ممکن شدن.

شاید فراهم شدن شرایط شغلی و از بین بردن دغدغه های اقتصادی یک جوان بتواند قدم اول باشد و در قدم بعدی کاهش خرج و مخارج مسکن و هزینه های دوران بارداری و پس از آن، می تواند دو گام اساسی در مستحکم کردن نهاد خانواده در ایران باشد.

افزایش جمعیت در کشور و استحکام نهاد خانواده به منظور جلوگیری از بلایی که بر سر غرب و آمریکا به دلیل عدم وجود خانواده آمده است،لازم است و لزوم آن احساس می شود.همه این راهکارها هم به صورت زنجیروار به هم متصل است.به گونه ای که اینگونه نیست که اگر مشکل مسکن جوانان حل نشود ولی مشکل شغلشان حل بشود، مشکل از بین برود،خیر.باید برای رفع صد در صدی مشکلات زوجین جوان، قدم برداشته شود.

از طرفی دیگر باید بحث صحیح سبک زندگی اسلامی و اعتقادات آن در میان جوانان ترویج شود، شاید رسانه ها بتوانند سهم به سزایی در تحقق این آمر مهم داشته باشند. چرا که در نبود این اعتقاد و بود همه رفاه های اقتصادی و شغلی امکان دارد، اصلا خانواده ای تشکیل نشود چه برسد به استحکام آن و افزایش جمعیت.همان مشکلاتی که در غربی و بعضا متاسفانه در برخی از زندگی های شمال شهر تهران شاهد آن هستیم، به گونه ای که همه بسترهای ازدواج و تشکیل زندگی برای یک جوان فراهم است اما به دلیل عدم اعتقاد به سبک زندگی اسلامی و تشکیل خانواده این اتفاق مهم در زندگی آنها رخ نمی دهد.

انتهای پیام/ن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.