آسیبهای عزاداری

سلسله گزارشات آسیبهای عزاداری:

چرا تمام اقوام زیر یک پرچم سینه نمی‌زنند؟!

با فرا رسیدن ایام سوگواری محرم و برپایی تکایا و هیئت‌های مذهبی، پررنگ شدن نقش قومیت در سر در این اماکن عزاداری به چشم می‌خورد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، هیچ شکی نیست که  عزاداری سید سالار شهیدان فارغ از هرگونه جناح، تعصب قومی و تفاوت زبان و گویش برگزار می‌شود، اما  نوشتن نام قومیت برگزارکننده مراسم عزاداری و متولیان تکایا بر سر در هیئت‌های مذهبی این ذهنیت را در ذهن مخاطب و عزاداران به وجود می‌آورد که ورود به این هیئت فقط مختص آن قومیت بوده و سایر عزادارن باید در جای دیگری در زیر این پرچم با عظمت امام حسین(ع) عزاداری کنند.
از طرفی نیز تعدد هیئت‌های عزاداری با فاصله کم از یکدیگر باعث مدیریت سلیقه‌ای در برگزاری عزای سید و سالار شهیدان شده و مجد و عظمت شیعیان بر کثرت جمعیتی در همایشات مذهبی است.
در سال‌های اخیر افزایش تعداد تکایا و هیأت‌های مذهبی در ایام ماه محرم و بعضاً مدیریت سلیقه‌ای باعث شده تا بجای تشکیل و برپایی یک هیأت واحد، بزرگ و منسجم، هیأت‌های متعدد در کنار هم برپا گردد.
این در حالیست که تجمعات بزرگ می‌تواند قدرت و عظمت شیعیان در چشم دشمنان اسلام و ایران را به نمایش بگذارد که به عنوان نمونه میتوان به تجمع بزرگ حسینیه اعظم زنجان اشاره کرد که چشم هر بیننده ای را به مجد و عظمت شیعیان عزادار خیره می‌کند.

چرا همه اقوام زیر یک پرچم سینه نمی‌زنند؟! چرا همه اقوام زیر یک پرچم سینه نمی‌زنند؟! چرا همه اقوام زیر یک پرچم سینه نمی‌زنند؟!

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.