محمد امین توکلی زاده

چند سوال از منتخب اول مردم تهران در انتخابات مجلس

توکلی‌زاده در نامه‌ای خطاب به محمدرضا عارف نوشت: انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان سال ۹۴ شاهد بزرگی بر دروغ بودن تهمت تقلب در سال ۸۸ است. وقت آن نشده که بطور صریح از امانتداری نظام جمهوری اسلامی دفاع کنید؟

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری مشرق، محمد امین توکلی‌زاده از فعالان سیاسی یادداشتی خطاب به محمدرضا عارف کاندیدای منتخب اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

"جناب آقای دکتر عارف

نماینده منتخب مردم تهران

ضمن تبریک پیروزی جنابعالی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و آرزوی توفیق برای شما در خدمت به مردم، سؤالاتی به ذهنمان می‌رسد که انتظار داریم با توجه به سبقه دانشگاهی و تدین شما با پاسخ‌های درخوری مواجه گردیم.

۱- در تهران شما اکثریت آرا را کسب نمودید. اما آیا خود را فقط نماینده طرفداران اصلاحات می‌دانید یا براساس قانون خود را نماینده کل مردم می‌دانید؟ به‌صورت صریح‌تر آیا قرار است مطالبات سیاسی حزب خود را دنبال کنید یا اینکه مطالبات واقعی مردم را دنبال خواهید کرد؟

۲- به نظر شما چرا حتی رأی‌دهندگان به آقای روحانی هم در تهران حاضر نشدند به شما به‌صورت کامل رأی دهند و سقف رأی لیستی شما از سقف رأی آقای روحانی کمتر است؟ چون علی‌القاعده حداقل می‌باید حامیان دکتر روحانی به فهرست حامیان دولت رأی می‌دادند. چرا این ریزش در تهران که شما بهترین وضعیت را دارید رخ داده است و در سراسر کشور شدت آن بسیار بیشتر است؟

۳- در تهران شما رادیکال‌ترین مواضع را گرفتید. حتی شبکه‌های ضدانقلاب و احزاب غیرقانونی برخلاف استراتژی تحریم درگذشته هم دستورالعمل تشکیلاتی دادند که طرفدارانشان به شما رأی بدهند و شعارهای برخی از شما و طرفدارانشان هم ‌مرزهای قانونی را پشت سرگذاشت. ولیکن باز (به غیر از قریب به یک میلیون طرفداران اصولگرایان در تهران)، ۵۰ درصد جامعه یعنی قریب به سه میلیون نفر از واجدین شرایط به شما رأی ندادند. به نظر شما چرا این جامعه ناامید از شرکت در انتخابات شده است؟ آیا رفتارهای دولت در سه سال گذشته را در این مورد مؤثر نمی‌دانید؟ البته، ما رأی شما را به خاطر حمایت ضدانقلاب و شبکه‌های انگلیسی تعبیر نمی‌کنیم.

۴- تعدادی از حاضرین در فهرست حامیان دولت به این نکته اعتراض کرده‌اند که چرا ما را انگلیسی لقب می‌دهید، اما نمی‌گویند چرا خودشان و هم قطارانشان مواضع ضد استکباری و انگلیسی اخذ نمی‌کنند؟ در ایام انتخابات شاید از بیم ریزش مقداری از آراء اعلام موضع نکردید؛ حال که دیگر انتخابات تمام شده نمی‌خواهید مرزهای خود را با دشمنان مردم ایران مشخص نمایید؟

۵- در تمام تحقیقات و پژوهش‌های علمی انجام شده در کشور بر همه دلسوزان مردم ثابت شده است که مشکلات اصلی مردم در کشور معیشت و اقتصاد است و حتی علت حمایت از برجام نیز، برداشته شدن تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی بوده است. توضیح بفرمایید چرا در فهرست شما هیچ اقتصاددانی حاضر نیست و در برنامه‌ها و شعارهای شما هم اثری از مشکلات اصلی مردم و کشور دیده نمی‌شود؟ و حال که به مجلس راه یافته‌اید این نقیصه را چگونه برطرف خواهید کرد؟

۶- بسیاری از مردم از عملکرد دولت در سه سال گذشته ناراضی هستند و روزبه‌روز به جمع آن‌ها افزوده می‌شود. اما دولت تاکنون از پاسخگویی به مطالبات مردم فرار نموده است. آیا شما به عنوان حامیان دولت پاسخگویی کاستی‌ها و مشکلات دولت خواهید بود؟

۷- همان‌طور که می‌دانید فهرست اصلاحات در سراسر کشور (به جزء تهران و چند شهر دیگر) شکست خورده است. علت این رویگردانی مردم را چه می‌دانید؟ آیا متوجه پیام مردم شده‌اید یا با انکار و توجیه با آن برخورد خواهید نمود؟

۸- متأسفانه رویکرد جریان حامی دولت همیشه نقد وضع موجود بوده است. وضع موجودی که ۲۷ سال آن نتیجه مدیریت آقایان موسوی، خاتمی، هاشمی و روحانی است. شما از چه زمانی مسئولیت وضع موجود را برعهده خواهید گرفت و از نقش اپوزیسیونی خارج خواهید شد؟ چون دیگر هم دولت به‌طور کامل دست شماست و هم بخش مهمی از در مجلس آینده؟

۹- انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری سال ۹۴ شاهد بزرگی بر دروغ بودن تهمت تقلب در سال ۸۸ است. وقت آن نشده که به‌طور صریح از امانت‌داری نظام جمهوری اسلامی دفاع کنید؟ هرچند می‌دانیم که جمع زیادی از شما در جلسات خصوصی این موضوع را می‌گویند و اما چه زمانی قرار است با شجاعت این مطلب به‌صورت رسمی و علنی بیان شود و دل امام (ره)، شهداء و رهبری و مردم شاد شود؟

۱۰- شما به عنوان حامیان دولت دقیقاً از چه زمانی، تکرار می‌کنم از چه زمانی قرار است مسئولیت رفتار دولت را به عهده بگیرید و پس از سه سال نگویید تقصیر دولت قبلی است؟

۱۱- از چه زمانی مردم می‌توانند از شما انتظار کار و تلاش برای حل مشکلات خود داشته باشند؟

۱۲- از چه زمانی قرار است بحران‌هایی مثل رکود، بیکاری، تولید داخلی و … در دستور کار حامیان دولت قرار بگیرد؟

۱۳- دقیقاً بفرمایید مردم از چه زمانی می‌توانند محصولات برجام را از شما پیگیری کنند؟

۱۴- اگر قبول دارید که امنیت امروز کشور را مدیون مدافعان حرم هستیم، چه برنامه‌ای برای حمایت از این عزیزان دارید تا مردم احساس کنند این امنیت تداوم خواهد داشت؟

۱۵- آیا حامیان دولت نظارت بر دولت هم خواهند کرد یا فقط از آن دفاع خواهند نمود؟

۱۶- آیا نمایندگان حامی دولت در مجلس حاضر هستند خلأ پاسخگویی دولت را پر می‌نمایند و به سؤالات مردم پاسخ می‌دهند؟

۱۷- آیا شما با منتقدان خود هم مانند دولت رفتار خواهید کرد یا می‌توان امیدوار بود که شاهد رفتار عقل‌گرایانه‌ای دراین‌باره باشیم؟

۱۸- از همین روزهای ابتدایی عده‌ای دارند رأی شما را در تهران به نفع اهداف سیاسی خود مصادره می‌کنند. شما چه پاسخی در مقابل این امر دارید؟

در آخر امیدواریم دکتر عارف چهره جدیدی از اصلاح‌طلبی را در چارچوب قانون و منطق و عقلانیت و واقع‌بینی ارائه نماید تا سابقه تاریخی این جریان در افکار عمومی ترمیم شود."

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.