ژلاتین خوک

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس

کاملا مشخص است که ژلاتین ها خوکی حرام است/پرونده ژلاتین‌های “خوکی” روی میز کمیسیون بهداشت مجلس

دبیر دوم کمیسیون بهداشت گفت: کاملا مشخص است که ژلاتین ها خوکی حرام است و نباید آن را مصرف کرد در ضمن مجلس نیز این موضوع را به جد پیگیری می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از دانا، ژلاتین از فراورده‌های حیوانی است و حلال یا حرام بودن آن بستگی به حلال یا حرام بودن آن اجزایی دارد که در تهیه ژلاتین از آن استفاده می شود. اگر از اجزای خوک و یا حیوانی بود که ذبح شرعی نشده بود؛ ژلاتین به دست آمده نجس و خوردن آن در قالب پاستیل، ژله و مانند آن هم حرام خواهد بود.

 
اگر ژلاتین را از اجزای حیوان حلال گوشتی که ذبح شرعی شده باشد تهیه کنند؛ ژلاتین به دست آمده پاک و خوردن آن در قالب محصولاتی مانند پاستیل و ژله حلال خواهد بود.
 
 
محمدابراهیم کریمی رییس سازمان بسیج کارگری کشور پیش از این در خصوص واردات ژلاتین خوکی به کشور گفته بود: با بررسی آمار گمرگ به این نتیجه رسیدیم که در سال ۹۳ سه هزار تن ژلاتین از ۱۴ کشور وارد شده است؛ از طرفی با پیگیری این موضوع از طریق متخصصین فن و با توجه به میزان قیمتی که برای این ژلاتین ها ثبت شده است -که مستند هم است به این نتیجه رسیدیم- که به احتمال قوی مقداری از این ژلاتین ها مربوط به خوک باشند.
 
 
احمد آریایی نژاد دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در همین رابطه گفت: کاملا مشخص است که ژلاتین ها خوکی حرام است و نباید آن را مصرف کرد.
 
وی افزود: مجلس این موضوع را به جد پیگیری می کند و در کمیسیون بهداشت مجلس این موضوع مطرح خواهد شد.
 
این نماینده مجلس ادامه داد: احتمالا امروز در جلسه بعدازظهر کمیسیون بهداشت مجلس موضوع واردات ژلاتین های خوکی را مطرح خواهیم کرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.