کاهش ۸.۵درصدی بستری در تهران/ وضعیت تهران همچنان ناپایدار است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران ضمن تشریح آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران گفت: در مجموع بیمارانی که در بخش‌های عادی و ویژه بستری بودند ۸.۵درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم. تهران وضعیتی کاملاً ناپایدار و شکننده دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،دکتر علیرضا زالی با اشاره به آمار بستری ۲۴ ساعت گذشته تهران، اظهار کرد: تعداد بیماران جدید بستری در بخش‌های عادی بالغ بر ۱۹۲ بیمار و در بخش‌های ویژه ۷۱ مورد بوده است، در مقابل ۲۹۹ بیمار از مجموع بیمارستان‌های تهران ترخیص شدند. در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد بستری‌های جدید در بخش‌های عادی نسبت به روزهای قبل ۵ درصد کاهش داشته است و در مجموع در بخش‌های عادی و ویژه  8.5 درصد کاهش بستری بیماران را در تهران شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: میزان ترخیص بیماران نیز با افزایش ۴درصدی همراه بوده است.

زالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا همچنان تهران به‌لحاظ تعداد بستری‌ها صدرنشین است، تصریح کرد: قدر مطلق بیماران در تهران به‌دلیل وسعت جمعیتی و جغرافیایی بالاتر است.

زالی اضافه کرد: در شب قدر، فاصله‌گذاری اجتماعی به‌خوبی رعایت شد و اکثر موارد گزارش‌شده نشان‌دهنده این بود که در اماکن مذهبی پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته و زمان کوتاه این مراسم نیز به این مسئله کمک کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: آثار مداخلات مثبت یا منفی بهداشتی، در ۱۴ تا ۱۹ روز بعد در میزان بستری بیمارستانی و در ۵ تا ۱۴ روز بعد در میزان ابتلا و یک ماه بعد در میزان فوتی‌ها مشاهده می‌شود؛ باید توجه کنیم که تهران به‌دلیل تراکم جمعیتی، بالا بودن میزان ترددها و معدل بالای ترافیک درون‌شهری، وضعیتی کاملاً متفاوت، ناپایدار و شکننده دارد که شهروندان باید در تهران الگوی متفاوت و ملاحظات دقیق‌تری را در زمینه ارتقای بهداشت فردی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر قرار دهند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.