کمیسیون اقتصادی

کدام بانک ها بعد از برجام با ایران فعالیت می کنند؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز بانک‎های دسته سه و چهار اروپایی و بعضی از بانک‎های آسیایی همکاری جزئی با ما دارند و آن چیزی که در برجام پیرامون ایجاد یک شرایط مثبت در اقتصاد ایران تعهد شده بود عملیاتی نشده است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره عدم لغو تحریم‎های بانکی پس از توافق برجام اظهار کرد: یکی از محورهایی که مجلس درباره بحث توافق برجام مکررا نسبت به آن واکنش نشان می‎دهد عملیاتی نشدن تعهدات طرف مقابل در خصوص بحث نظام بانکی است.

وی افزود: در حال حاضر بانک‎های ما درحوزه نقل و انتقال وجوه و موارد مشابه با مشکلات متعددی روبرو هستند که هنوز حتی با وجود برجام رفع نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: متاسفانه آن چیزی که قبل از برجام پیش‎بینی شده و دولتمردان ما نیز درباره آن صحبت کرده بودند پیرامون تعامل بانک‌های خارجی با بانک‎های ایرانی عملیاتی نشده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: امروز بانک‎های دسته سه و چهار اروپایی و بعضی از بانک‎های آسیایی همکاری جزئی با ما دارند و آن چیزی که در برجام پیرامون ایجاد یک شرایط مثبت در اقتصاد ایران تعهد شده بود عملیاتی نشده است.

وی تاکید کرد: امروز همکاری‎های نظام بانکی بین‎المللی با ما طبق توافق برجام تحقق پیدا نکرده است و ما با مشکلات متعددی در این عرصه روبرو هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مراتب نگرانی و نارضایتی خود را به دولت پیرامون عدم همراهی بانک‎های جهانی و بانک‎های ایرانی ابلاغ کرده‎ایم تصریح کرد: چون قوه‎مجریه متولی اصلی توافق برجام است در حال حاضر پیگیری این موضوع را نیز بر عهده دارد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.