کره شمالی

کره شمالی آمادگی خود را برای پرتاب یک موشک دیگر اعلام کرد

کارشناسان وبسایت «۳۸ شمال» با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از ایستگاه پرتاب موشک منطقه «سوهائه» در نزدیکی استان پیونگان کره شمالی، اعلام کردند دولت پیونگ یانگ خود را برای جدیدترین آزمایش موشکی آماده می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از افکار،  وبسایت «38 شمالی» که صرفا به رصد فعالیت های موشکی و هسته ای کره شمالی می پردازد، گزارش داد در ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۲، ماهواره  «کوانگ میونگ سونگ۳» از ایستگاه پرتاب موشک منطقه «سوهائه» پرتاب شد و از آن پس هیچ موشک دوربردی از این ایستگاه شلیک نشده است.

به گفته کارشناسان بخش هایی از این سایت به وسعت ۱۱۰۰ مترمربع  در حال  ساخت است و با تکمیل طبقه های زیرین، فضای بالایی نیز برای پرتاب موشک آماده می شود. در حالی که برای تعیین اهداف احتمالی این سایت زود است ولی تصاویر دریافت شده از سازه های تکمیل نشده حاکی از آمادگی کره شمالی برای پرتاب یک موشک جدید است.

دولت کره شمالی پیش از این، اعلام کرد در نظر دارد به یکی از پیشگامان در عرصه پرتاب ماهواره به فضا تبدیل شود. با وجود این، غرب مدعی است انگیزه اصلی پیونگ یانگ از پرتاب ماهواره، آزمایش فناوری های به کار رفته در موشک های بالستیک و دوربرد است.

محققان وبسایت «38 شمال» در حالی اعلام کردند کره شمالی خود را برای جدیدترین آزمایش موشکی آماده می کند که پیش از آن  آمریکا و غرب نسبت به وقوع جنگ تمام عیار در شبه جزیره کره هشدار داد. پیونگ یانگ نیز به اقدامات جنگ طلبانه غرب با انتشار بیانیه ای در رسانه هایش اعلام کرد «بیگانه ها هرگز نخواهند توانست ملت ما را از پیشرفت در مسیر  اتحاد، صلح و رفاه بازدارند».

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته بزرگترین بسته تحریمی علیه کره شمالی را تصویب کرد که بر اساس آن ۵۶ شرکت تجاری و حمل و نقل دریایی تحریم شدند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code