کره شمالی

در پاسخ به برگزاری مانورهای مشترک این دوکشور

کره شمالی آمریکا و کره جنوبی را به بمب اتم تهدید کرد

کیم جونگ اون رییس جمهور این کشور هفته گذشته بعد از تصویب تحریم های شورای امنیت علیه کره در سخنانی اظهار داشت:ما در هرلحظه باید آمادگی کامل برای استفاده از زرادخانه های هسته ای مان را داشته باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرگزاری بولتن- آمریکا و کره جنوبی امروز (دوشنبه) مانوربزرگ مشترکی رادرشبه جزیره کره برگزارمی کنند. این درحالی است که کره شمالی در پاسخ به این مانور، دو کشور را به استفاده از بمب اتم پیشگیرانه تهدید کرد. برگزاری چنین مانورهایی هرسال میان دو هم پیمان بیشتر می شود.

کره شمالی

در این مانورها، بیش ازپانزده هزار سرباز آمریکایی یعنی چهاربرابربیش ازسال ۲۰۱۵ و ۳۰۰ هزار سرباز کره جنوبی و یگان های اصلی ارتش آمریکا مانند یگان های جنگنده های هوایی حمل کننده هواپیماها و زیر دریایی های دارای نیروی محرک هسته ای مشارکت دارند. ساعاتی قبل از برگزاری مانور ،کمیته ملی کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد ارتش آمادگی ضد حمله کامل و گسترده علیه حملات احتمالی را دارد. در این بیانیه آمده است :مانورهای نظامی مشترکی که دشمنان باعنوان "تمرینات جنگ هسته ای " به نمایش می گذارند حاکمیت کره شمالی راتهدید نموده و پاسخ نظامی کره به این مانورها ؛ حملات گسترده پیشگیرانه اتمی خواهد بود.

برگزاری این مانورها در زمانی انجام می شود که دوماه بعداز چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی و یک ماه بعد ازآرمایش موشکی دوربردازسوی این کشورتنش ها بالاگرفت به گونه ای که شورای امنیت سازمان ملل هردو آزمایش را محکوم و اخیرا نیزتحریم های جدیدی علیه پیونگ یانگ تصویب کرد.در حالی که کره شمالی از زاردخانه کوچک تولید کلاهک هسته ای برخوردار است اما کارشناسان در اینکه این کشور توانایی استفاده از این کلاهک برروی موشک ها راداردیا نه اختلاف نظر دارند. به گزارش خبر گزاری کره شمالی، کیم جونگ اون رییس جمهور این کشور هفته گذشته بعد از تصویب تحریم های شورای امنیت علیه کره در سخنانی اظهار داشت:ما در هرلحظه باید آمادگی کامل برای استفاده از زرادخانه های هسته ای مان را داشته باشیم.

کمیته دفاع ملی کره شمالی تاکیدکرد شورای عالی ارتش مردمی کره آمادگی برای حمله اتمی پیشگیرانه به نام عدالت را دارد. رییس جمهور کره نیز استفاده از ساده ترین اقدامات و ابزار علیه دشمنان کشورش را تصویب کرده است.این کمیته افزود :حمله اتمی کره شمالی برای دشمنان غافلگیر کننده خواهد بود و در آن زمان تصمیم گیرنده جنگ کره خواهد بود نه دشمنانش. این کمیته همچنین توضیح داد این احتمال وجود دارد اهداف اتمی ما کره جنوبی و همه پایگاههای نظامی آمریکا در اقیانوس هند و یا حتی خود آمریکا باشد و در این لحظه ما می توانیم فقط با فشار دادن بر دکمه هایمان دشمنان مان را نابود کنیم.

قابل ذکر است که با آزمایش موشکی بالیستیک ،کره شمالی نشان داده که در این زمینه پیشرفت کرده است اما اکثر کارشناسان براین اعتقادندکه این کشور نمی تواند به تکنولوژی ورود به فضا دست پیداکندبنابراین بعید است که توانایی آسیب به سرزمین آمریکا را ازراه دور داشته باشد. در حالی که کره شمالی هر سال برگزاری این مانورها را محکوم می کند آمریکا و کره جنوبی در پاسخ به آن برگزاری چنین مانورهای مشرکی را فقط دفاعی می دانند. برگزاری مانور ازسوی این دو هم پیمان در سالجاری با هدف پاسخ به ازمایش هسته ای وموشکی کره شمالی در۶ژانویه و ۷ فوریه می باشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.