کشتی‌های حامل کالای اساسی از چه کشورهایی به بندرچابهار می‌آیند؟

گروه استان‌ها ـ مدیر ویژه شرکت بازرگانی دولتی ایران در چابهار گفت: ۳۳ درصد کالای اساسی ایران در فروردین‌ماه از بندر چابهار وارد کشور شده است و مبدأ کشتی‌ها هم کشورهای هند، روسیه، آلمان و اوکراین بوده اند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،محسن محمدی معین د اظهار داشت: از فروردین‌ماه تاکنون ۲۳۰ هزار تن کالای اساسی کشور شامل گندم، برنج، شرکر و روغن توسط هفت کشتی از هندوستان، روسیه، اوکراین و آلمان بارگیری شده و در بندر چابهار پهلو گرفته است.

وی افزود: این کالاهای اساسی ورودی به‌ علاوه موجودی قبلی انبارهای چابهار که چیزی بیش‌ از ۱۴۵ هزار تن و در مجموع بیش‌ از ۳۰۰ هزار تن می‌شود بین استان‌های شرق ایران شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان توزیع شده است.

مدیر ویژه شرکت بازرگانی دولتی ایران در چابهار تصریح کرد: تنها در فروردین‌ماه امسال ورود کالای اساسی به چابهار با دو سال قبل یعنی ۲۴ ماه پیشِ ورود کشتی‌های حامل به این بندر برابری می‌کند؛ یعنی در یک ماه به‌ اندازه دو سال گذشته کشتی حامل کالای اساسی وارد چابهار شده است.

معین تأکید کرد: پنج میلیون تن کالای اساسی در تعهد شرکت بازرگانی دولتی ایران برای تأمین کالای اساسی سال ۹۹ ایرانیان است که بندر چابهار سیستان و بلوچستان، بندر امام خمینی(ره) خوزستان و بندر شهید رجایی هرمزگان آن را تأمین خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: از میان حجم کالای اساسی که از ابتدای سال تاکنون وارد کشور شده، چابهار چیزی بیش‌ از ۳۳ درصد حجم ورود کالای اساسی ایران را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.