محمداسلامی وزیر راه و شهرسازی

با حضور وزیر راه و شهرسازی:

کلنگ ساخت ۲۰۹۹ واحد مسکونی در شهر اندیشه

آئین آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار تهران در شهر اندیشه شهریار برگزار شد

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، محمداسلامی وزیر راه و شهرسازی درمراسم آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن گفت: قرار است ۴۰۰ هزار واحد در کشور احداث شود.

وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید اندیشه با اشاره به تسهیلات مورد نیاز از طریق سبد تسهیلاتی بانک‌های کشور گفت: تسهیلات پرداختی بانک‌های کشوربرای ساخت و ساز ۸.۵ درصد از سقف کل تسهیلات بوده که انشالله بانک مرکزی انرا   به سقف ۲۰ درصد‌ می‌رسانند.  
وی افزود:کلنگ آغاز بکار ۲۰۹۹ واحد آن در اندیشه شهریار به زمین زده شد و تملک اراضی قرار گرفته در مسیر قطار شهری ین منطقه با مشارکت استانداری تهران و فرمانداری انجام پذیرفته و باقی روند مورد نیاز نیز از سوی وزارت راه اجرا می‌شود تا به سرعت شاهد راه‌اندازی و خدمات رسانی این پروژه باشیم.
ساخت واحد‌های مسکونی در این منطقه با مشارکت دارای اهلیت بخش خصوصی صورت می‌گیرد و امیدواریم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد تکمیل این طرح‌ها در سطح استان تهران و منطقه غرب استان باشیم.

محمد اسلامی همچنین گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل، حصول اطمینان از شتاب گرفتن در تولید ملی است. همچنین باید در شهر‌های جدید نیز با نیازسنجی لازم، ساخت و احداث مسکن را با قیمت مناسب و با مشارکت بخش خصوصی در اختیار هم‌وطنان متقاضی قرار دهیم.
باید با تامین زیرساخت‌های لازم، امکانات و ملزومات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف را در شهر جدید اندیشه به عنوان مکمل لازم در کنار واحدهای مسکونی احصا و اجرا کنیم تا این شهر به عنوان یک منطقه سکونت‌گاهی با تمام ملزومات برای شهروندان باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.