نماینده

کلید خوردن طرح «کاهش نمایندگان تهران»

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس از طرح کاهش نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از طرح «کاهش نمایندگان تهران» در مجلس خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵ نماینده این طرح را به امضا رسانده‌اند.

وی تاکید کرد: نمایندگان بر اساس این طرح پیشنهاد کرده‌اند که نمایندگان تهران از ۳۰ تن به ۲۰ تن کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون شورا‌ها وامور داخلی کشور در مجلس بیان داشت: این طرح در دستور بررسی کمیسیون شورا‌ها قرار دارد و به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: معتقدم همواره برداشت نادرستی که از قوانین وجود دارد ما را به این نکته سوق می‌دهد که افزایش و کاهش نمایندگان باید تنها بر مبنای جمعیت باشد چرا که این خود تنها بخشی از شاخص‌های مدنظر است و باید به موضوعاتی از جمله گستردگی، محرومیت استان‌ها هم به عنوان برخی از شاخص‌های مهم توجه داشت.

مقصودی با بیان اینکه در حال حاضر جمیعت اسلام‌شهر و رباط کریم افزایش پیدا کرده است گفت: بر مبنای جمعیت یک میلیونی همواره یک نماینده برای استان‌ها تعریف شده است و ما پیشنهاد می‌کنیم با توجه به افزایش جمعیت اسلامشهر یک نماینده از سایر بخش‌های تهران کاهش پیدا کرده و به اسلامشهر اضافه شود و یا سایر استان‌های کشور که گستردگی زیادی دارند.

وی بیان داشت: معقتدم شاخص‌های توسعه یافتگی در تهران نسبت به استان‌های دیگر به حد اعلا رسیده است واین مسئله با رفع محرومیت سازگاری ندارد.

این نماینده مجلس از مخالفت نمایندگان تهران با این طرح گفت و تاکید کرد: نمایندگان تهران این طرح را امضا نکرده‌اند و با این موضوع مخالف هستند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.