مقیمی

استاندار تهران:

کمبودی در تامین آب شرب شهرستان شهریار نداریم

استاندار گفت: در تمامی حوزه های بهداشت و تامین آب شرب مردم شهریار کمبودی نداریم اما مردم نباید آب شرب را برای مصارفی همچون شستشوی خودرو و منازل خود استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در دوازهمین سفر شهرستانی خود به شهرستان شهریار ضمن اشاره به موضوع میزان بارندگی و ذخایر آبی این شهرستان گفت: با توجه به اینکه میزان بارش ها در سال جاری ۱۰۰ میلیمتر بوده و این میزان نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است لذا لازم است همه شهروندان عزیز در مصرف آب صرفه جویی کنند.

استاندار تهران ادامه داد: در تمامی حوزه های بهداشت و تامین آب شرب مردم شهریار کمبودی نداریم اما مردم نباید آب شرب را برای مصارفی همچون شستشوی خودرو و منازل خود استفاده کنند.

مقیمی افزود: یکی از بخش هایی که میزان زیادی از ذخایر آبی را مصرف می کند، حوزه کشاورزی و باغداری است به همین دلیل تغییر الگو و شیوه آبیاری در این بخش ضروری به نظر می رسد همچنین باید الگوی آبیاری تحت فشار و قطره ای برای کشاورزان و باغداران شهرستان شهریار ترویج پیدا کند.

وی بیان کرد: به منظور بهره مندی از پسآب واحدهای صنعتی و استفاده بهینه و مناسب از آب، تصفیه پسآب کارخانه ها در دستور کار قرار گرفته است که با عملی شدن این طرح میزان زیادی در مصرف بی رویه آب صرفه جویی می شود.

استاندار تهران اضافه کرد: قطعا مردم شهرستان شهریار در برخی حوزه ها مشکلاتی را دارند و درصدد حل آن ها بر می آیند لذا تمامی روسا و مدیران کل، فرمانداران و بخشداران باید زمانی را مشخص کرده  تا مردم عزیز بتوانند مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند.

مقیمی گفت: چندی است شهرستان شهریار از مشکلات ترافیکی رنج می برد، در این زمینه گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی و احداث قطار حومه ای و بی آر تی تا حدود زیادی می تواند گره این مشکلات ترافیکی را باز کند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code