نجفی

نماینده دائم ایران در آژانس:

گزارش اخیر آژانس نشان داد تمام فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب برجام است

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس گفت که گزارش جدید آژانس بار دیگر تایید کرده که فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام به پیش می‌رود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت: اولین گزارش  آمانو در سال ۲۰۱۷ منتشر شد (ضمیمه) گزارش بار دیگر تایید کرده که تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام پیش می‌رود.

وی افزود: بطور کلی بیشتر گزارش مشابه گزارش قبلی است و فقط تحولات فنی از زمان گزارش قبلی تا حالا اضافه شده است.

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس با تبریک تزریق گاز به سانتریفیوژ آی‌آر۸ به دانشمندان هسته‌ای کشور، گفت: مهم‌ترین تحول ذکر شده در گزارش، تزریق گاز به سانتریفیوژ آی‌آر ۸ است که تاییدی بر ادامه فعالیت‌های تحقیق و توسعه هسته‌ای کشورمان بر طبق برنامه درازمدت اعلام شده از سوی ایران است.

نجفی ادامه داد: اشاره به سندهای مصوب کمیسیون مشترک و اجرای آنها، و تکمیل اقدامات فردو که قبلا اعلام شده بود از بندهای جدید دیگر گزارش است.

وی تصریح کرد: راستی‌آزمایی از محموله آب سنگین ارسال شده به خارج کشور که قرار است به خریداران خارجی فروخته شود از موارد دیگر است.

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس خاطرنشان کرد: وارد کردن اولین محموله ۵ کیلوگرمی از اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده برای استفاده در راکتور تهران و پذیرش بازرسان جدید که جایگزین بازرسان خارج شده از لیست ایران شده اند نیز در گزارش ذکر شده است.

نجفی در پایان گفت: همچنین واردات ۱۲۵ تن اورانیوم طبیعی یعنی کیک زرد از دیگر موارد جدید گزارش است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.