سالمی

امام جمعه شهریار:

گزارش های رئیس جمهور فقط روی کاغذ است/بعد از برجام هیچ تغییری در سفره های مردم ایجاد نشد

امام جمعه شهریار گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به این موضوع اشاره کرده اند که کارهایی که دشمنان این مرز و بوم انجام می دهند از روی عجز و ناتوانی است نه قدرت پس لازم است در مقابل آن ها سکوت نکرده و مخالفت خود را به هر نحوی نشان دهیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت قرآن کریم در جامعه اسلامی گفت: یکی از معانی کتاب آسمانی قرآن آن است که دشمنان را به ما معرفی می کند.

امام جمعه شهریار کفت: قرآن انواع دشمنان را به ما معرفی کرده که یکی از مهمترین آن ها هوای نفس است که این دشمن سخت ترین و بدترین دشمنان بشر نیز می باشد. انسان دارای دشمنان دیگری نیز است از جمله شیطان و سران کفر.

حجت الاسلام و المسلمین سالمی افزود: در دوران گذشته ابوسفیان و معاویه بخشی از این سران کفر بودند، این ها کسانی هستند که منش آن ها از قرآن و دستورات الهی جداست. در زمان ما ائمه کفر آمریکا، انگلیس و صهیونیست هستند که با دین ما دشمن بوده و از راه حق دور هستند. این ائمه کفر به دشمنی کنونی خود بسنده نکرده و روز به روز در حال گسترش عناد خود با دین و ملت ما هستند.

وی ادامه داد: این ائمه کفر دارای اهداف متفاوتی بوده که مهمترین آن ها دور کردن بشریت از انسانیت و هدایت آن ها به سوی حیوانیت است. از جمله مصادیق این حیوانیت رواج بی بند و باری در جوامع و مخالفت با دین خداست، نکته جالب توجه آن است که مخالفت آن ها تنها با دین اسلام نبوده  بلکه با هر دینی با هر نوع مسلک و روشی مخالف هستند.

سالمی افزود: ائمه کفر مخالفت خود را زمانی با اجیر کردن داعش نشان دادند و درصدد بودند تا ما را با آن ها سرگرم کنند، همچنین آن ها در پی آنند که تسلط خود را بر فلسطین و قدس بیشتر کنند اما آن ها باید بدانند دنیای اسلام در مقابل آن ها سکوت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به این موضوع اشاره کرده اند که کارهایی که دشمنان این مرز و بوم انجام می دهند از روی عجز و ناتوانی است نه قدرت پس لازم است در مقابل آن ها سکوت نکرده و مخالفت خود را به هر نحوی نشان دهیم.

امام جمعه شهریار گفت: ائمه کفر تاکنون مسلمانان را نشناخته اند و نمی دانند چه قدرت عظیمی در اختیار آن هاست.آن ها چشم و گوش دارند اما همانند حیوان چیزی را درک نمی کنند هرچند قرآن نیز اشاره کرده که این چنین انسان هایی از حیوان نیز پست ترند.

وی افزود: ۶۹ سال پیش سازمان ملل اعلامیه صادر کرد با عنوان اعلامیه جهانی حقوق بشر، اکنون وقتی بعد از سال ها آن را مرور می کنیم، حاوی مطالب خنده داری است چرا که حقوق بشر سازمان ملل نیست بلکه حقوق بشر آمریکایی است. از نظر آن ها هر کشوری که حامی آن ها نباشد مانند لبنان و سوریه و ایران تروریست است  ما این حقوق بشر را قبول نداشته و آن حقوق بشری را قبول داریم که مبنای آن عدالت و حمایت از مظلومان است.

سالمی ادامه داد: حقوق بشر مد نظر قرآن آن است که همه انسان ها حریت و آزادی داشته باشند اما آمریکا دقیقا در پی آن است که تمامی ملت ها و کشورها را تحت سلطه خود درآورد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمان مذاکرات برجام تاکید کردند که آمریکا بدعهد است و کلاه بر سر ما می گذارد. مشکل اقتصادی را می توان با اقتصاد مقاومتی مد نظر ولی فقیه حل کرد حتی خود آمریکایی ها نیز اعتراف کردند که تحریم ها را فقط از روی کاغذ بر می دارند نه در عمل.

سالمی گفت: رهبر انقلاب درباره این فریب کار بودن آمریکا روشن گری کرده و خاطر نشان کردند که آمریکایی ها همواره در نظر دارند تا  نظر خود را به بقیه کشورها تحمیل کنند. آن ها برجام ۲، ۳ و … را پیش کشیدند، آن ها در برجام هیج غلطی نکردند حالا می خواهند در برجام های بعدی چه کنند؟ چرا شما به راحتی فریب غرب را می خورید؟ چرا تا این حد غرب زده هستید؟

وی افزود: بعد از برجام چه تفاوتی در سفره های مردم ایجاد شد. گزارش های ریاست جمهور فقط بر روی کاغذ است، شما باید ببینید در زندگی مردم چه اتفاقی افتاده است؟ همانند ۱۴۰۰ سال پیش ، دشمن اکنون هم قابل اعتماد نیست.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.